Jak zmienić tekst w ramce

Edycja tekstu w ramce może być wykonywane na kilka sposobów, w zależności od tego, jaki dokładnie jest to typ plików. Tutaj mogą być jak wiadomości tekstowe i graficzne, dokumenty i strony internetowe, programy, i tak dalej.

Jak zmienić tekst w ramce

Trzeba

  • – edytor dla danego typu pliku.

Instrukcja

1
Aby edytować tekst w ramce dokumentu programu Word lub innego podobnego formatu, otwórz go za pomocą specjalnych edytorów. Najlepiej korzystać z tych, na którym ten dokument został stworzony, ponieważ, na przykład, podczas otwierania pliku programu Word w standardowych narzędziach Windows część formatowania może się zgubić. W tym przypadku wszystko zależy od złożoności edytora.
2
Zaznacz tekst w ramce, zetrzyj go, przepisz, popraw błędy, sformatuj według własnego uznania, po czym, po prostu zastosuj i zapisz podejmowanych zmian. Jest to istotne w przypadkach, gdy tekst w ramce jest częścią dokumentu.
3
Gdy tekst w ramce jest częścią graficznego obrazu, przejdź do jego edycji programów Adobe Photoshop, ArcSoft Photostudio i tak dalej. Można nawet uruchomić standardowy Paint, jednak możliwości edycji tekstu dostępna jest mniejsza, mogą również wystąpić problemy z tła. Skasuj tekst za pomocą gumki, szczotki, pieczęci i innych przydatnych w twoim przypadku narzędzi z obrazu w otwartym edytorze.
4
Wybierz narzędzie z literą „T” na odpowiednim panelu edytora graficznego, a następnie wpisz nowy tekst. Po wprowadzeniu zaznacz go, ustawić odpowiednią czcionkę, jej rozmiar, kolor, kierunek, otaczanie konturu kształtu i tak dalej według własnego uznania. Należy zwrócić uwagę, aby ramka obrazu nie zostałaby.
5
Potem zapisz zmiany i zamknij edytor. Aby w przyszłości można byłoby łatwiejsze do edycji obrazu, praca z wcześniej stworzonej przez jego kopią, ponieważ większość edytorów graficznych działa domyślnie z ograniczoną ilością działań zapisanych w historii operacji, produkowanych z plikiem. Dotyczy to również i innych typów plików.
Porada
Rób kopie dokumentów do edycji.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *