Jak zmienić nazwę serwisu na stronie

Oprócz adresów URL, każda strona na miejscu ma nazwę, która wyświetla się w nagłówku zakładki przeglądarki, a gdy ta karta jest aktywna i w nagłówku okna. Oprócz tego, podczas wstawiania linków na drugą stronę można zrobić tak, aby użytkownik twojej strony nie widziałem jej adres URL, a dowolnie zadaną wydawcą wiersz.

Jak zmienić nazwę serwisu na stronie

Instrukcja

1
Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej i chcesz zmienić tytuł tej czy innej strony, wchodzącej w jego skład, a przy tym wszystkie strony na nim są statyczne (system zarządzania treścią (CMS) brakuje), otwórz plik HTML z tej strony w edytorze tekstu. Poprawnie wybierz kodowanie pliku, jeśli to konieczne, należy użyć edytor, który umożliwia przełączenie kodowania, albo wbudowany edytor hostingu objawia się bezpośrednio w przeglądarce. Znajdź w kodzie HTML wiersz podobny do następującego:Nazwa strony, wyświetlana w nagłówku karty i окнаЗамените wiersz na drugą, należy umieścić na serwerze w zaktualizowanej wersji pliku HTML, a następnie odświeżyć stronę w przeglądarce. Jeśli nic się nie zmieniło, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, po czym ponownie odświeżyć stronę.
2
Na stronach internetowych z systemem zarządzania treścią (CMS), pliki HTML są generowane automatycznie za każdym razem, gdy się ich pyta gość. Nagłówki wszystkich stron są przechowywane w bazie danych. Wyszukaj w bazie odpowiedni wpis (jak to zrobić – zależy od tego, jaki CMS używasz). Zmień wprowadzonych w polu nagłówka strony, a następnie zapisz ją. Jeśli strona działa na „silniku” MediaWiki lub podobnym, zaloguj się na swoje konto, po czym kliknij na stronie na link „zmień Nazwę”. Wprowadź nową nazwę strony, a następnie zapisz zmiany.
3
W przypadku, gdy chcesz, aby link do innej strony, znajduje się na swoim miejscu, miał wygląd, różni się od adresu URL tej strony, użyj następującego HTML konstrukcję:To jest link na inną stronę!Po najechaniu na taki link kursora myszy użytkownik zobaczy w lewym dolnym rogu przeglądarki adres URL, na który ten link prowadzi. Jeśli druga strona jest na tym samym serwerze, zamiast pełnej ścieżki do niej można wpisać po prostu nazwę pliku.
4
Do wynajęcia linki z pozycją, która różni się od adresu URL strony, na forum, która obsługuje tagi z nawiasami kwadratowymi, użyj innej konstrukcji:[URL=http://server.domain/folder/another-folder/page.html]To jest link do innej strony![/URL]Po włączeniu taka linki w skład kodu w języku znaczników Wiki видоизмените tę konstrukcję tak:[http://server.domain/folder/another-folder/page.html To jest link do innej strony!]Jeśli strona, na którą polecisz, wchodzi w skład tego samego wiki projektu, odnoszą się do niej można w inny sposób:[[Страницаномер4|Ten link prowadzi do strony nr 4]]uwaga: w pierwszych dwóch przykładach w tym kroku nawiasy kwadratowe pojedyncze, a w trzecim – podwójne.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.