Jak utworzyć nowe menu na stronie Ucoz

Tworzenie stron internetowych na platformie Ucoz bardzo proste. System pozwala w krótkim czasie tworzyć interaktywne profesjonalne strony internetowe oparte na standardowych szablonów. Zaawansowani użytkownicy mogą używać własny projekt i skrypty php.

Jak utworzyć nowe menu na stronie Ucoz

Instrukcja

1
Platforma Ucoz daje to możliwość tworzenia dynamicznych stron bez programowania. Do tego służą specjalne kody odnośników, które są przetwarzane przez serwer przed tym, jak wydać odwiedzającym stronę. Aby utworzyć nowe menu na stronie Ucoz należy dodać nowy kod inscenizacji, zapisać w nim elementy menu i linki do stron internetowych.
2
Zaloguj się do panelu administracyjnego witryny. Aby to zrobić, należy wprowadzić nazwę użytkownika i hasło podane podczas rejestracji. Po zalogowaniu przejdź na stronę główną panelu administratora. W głównym menu rozwiń polecenie „Projekt” i kliknij na „Konstruktor menu”.
3
W prawym górnym rogu w menu rozwijanym wybierz opcję „Utwórz menu”. Wprowadź nazwę nowego menu i sposób jego wyświetlania. Nazwa jest wyświetlana tylko w „Konstruktorze menu panelu sterowania administratora, i nie jest wyświetlany na stronach serwisu. Elementy pionowe menu będą wyświetlane jeden nad drugim w kilku zdaniach. Elementy poziome menu będą wyświetlane jeden po drugim w jednej linii.
4
Kliknij przycisk „Dodaj pozycję menu”, a następnie wpisz nazwę pierwszego miejsca i link. Link wskazywać na stronę, gdzie trafi użytkownik, klikając myszką dany punkt menu. Opcja „otwórz w nowym oknie” pozwala określić zachowanie przeglądarki po kliknięciu na link. Jeśli opcja jest zaznaczona, strona otworzy się w nowym oknie.
5
Dodaj odpowiednią ilość punktów menu. Należy uważać, aby elementy nie powtarzały. Po utworzeniu punktów można je edytować, klikając przycisk z ikoną ołówka obok żądanej pozycji menu. Przycisk z symbolem krzyżyka służy do usuwania. Usuwanie odbywa się bez możliwości przywrócenia.
6
Skopiuj kod odnośnika. Znajduje się on w prostokącie raz po nazwie menu. Kod odnośnika, należy wstawić w tym miejscu na stronie, gdzie należy umieścić element. Aby wstawić za pomocą edytora stron lub edytor szablonów. Wszelkie zmiany dokonane w „Konstruktorze menu będą wyświetlane na wszystkich stronach serwisu automatycznie.
7
Kiedy prace nad stworzeniem menu zakończona sprawdzić zgodność nazw elementów menu i treści stron, do których prowadzą linki. Jeśli wystąpił błąd, przejdź do „Konstruktor menu” i popraw ją.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.