Jak zmienić formularz rejestracji w joomla

Formularz rejestracji jest wbudowany moduł panelu Joomla. Aby ją dodać, nie trzeba być ekspertem w sieci web programowaniu. Jednak jeśli zdecydujesz się zmienić, a następnie zrealizować to można za pomocą komponentu Community Builder lub ręcznie. Trzeba tylko edytować żądaną elementy, po zapoznaniu się z podstawy сайтостроения.

Jak zmienić formularz rejestracji w joomla

Instrukcja

1
Przejdź do panelu administracyjnego Joomla i przejdź do ustawienia wbudowanych modułów. Przejdź na zakładkę „Zaawansowane”, a następnie kliknij na przycisk „Utwórz”. Pojawi się okno Menedżera modułów”, w którym należy wybrać i aktywować formularz rejestracji. Wpisz żądaną nazwę nagłówka zaznacz pole wyboru obok polecenia „Pokaż tytuł”.
2
Przejdź do sekcji „Początkowy tekst” w module formularza rejestracji i edytuj tekst domyślny dla zwiedzających, jeśli ci nie pasuje. W punkcie „Login” możesz wybrać, jak będzie się nazywać użytkownik na stronie internetowej: pod własnym nazwiskiem lub loginem. Kliknij przycisk „Zapisz”, aby zmiany weszły w życie.
3
Pobierz komponentu Community Builder na swojej stronie internetowej. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „prześlij plik pakietu” i kliknij przycisk „Przeglądaj”. Po wybraniu żądanych dokumentów kliknij na przycisk „Pobierz i zainstaluj”. Przejdź do panelu administratora i uruchom zainstalowany komponent.
4
Otwórz zakładkę „Rejestracja”, a następnie wprowadź niezbędne zmiany w formularzu rejestracji. Ta aplikacja jest bardzo wygodne w użyciu, jednak jeśli chcesz zmienić tylko jedno-dwa pola, to wygodniej będzie wykonać edycję ręcznie.
5
Utwórz kopię zapasową plików, które można zmienić, aby dokonać zmian w formularzu rejestracji. To pozwoli ci wycofać wszystkie działania i przywrócić działanie serwisu w przypadku awarii. Określ, jakie pole, które chcesz edytować lub dodać. Na przykład, chcesz dodać w formularzu rejestracji w polu „Miasto”.
6
Otwórz plik default.php, który znajduje się w linku components/com_user/views/register/tmpl. Dodaj wyświetlanie „Miasta”, wkładając w formularzu rejestracji odpowiedni kod HTML. Do tego można skopiować dowolny inny punkt i edytować go pod miasto (city). Dokonaj zmiany w tabeli jos_users. Otwórz plik user.php, który znajduje się link libraries/joomla/database/table. Dodać do niego nową zmienną. Zapisz ustawienia i uruchom ponownie stronę.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *