Jak zmienić czcionkę w internecie

Każdy użytkownik ma swoje własne wyobrażenia o tym, jaki powinien być czcionka, aby był łatwy do czytania. W internecie każda strona jest wyświetlana w zależności od tego, jakie ustawienia zostały wybrane przez administratora. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach użytkownik może zmieniać czcionkę.

Jak zmienić czcionkę w internecie

Instrukcja

1
Aby wybrać nowy styl, rozmiar i kolor czcionki w przeglądarce Mozilla Firefox, uruchom go i wybierz w menu „Narzędzia” opcję „Ustawienia”. Otworzy się nowe okno. Przejdź w nim do zakładki „Zawartość”. W grupie „Czcionki i kolory” ustaw terminach wartości, a następnie kliknij na przycisk OK, aby wybrane ustawienia weszły w życie.
2
W programie Internet Explorer wybierz z menu „Narzędzia” pozycję „opcje internetowe”, w nowym oknie przejdź na zakładkę „Ogólne” i znajdź grupę „Widok”. Kliknij na przycisk „Czcionki”, otworzy się dodatkowe okno, w którym można wybrać style czcionek. Zaznacz terminach wartości i zastosować nowe ustawienia. W innych przeglądarkach należy postępować analogicznie.
3
Dla tych, którzy mają problemy ze wzrokiem, tekst na stronach internetowych może wydawać się zbyt mały. W tym przypadku, można powiększyć stron, to czcionka na nich też wzrośnie. Aby to zrobić, naciśnij klawisz Ctrl i pokręć kółkiem myszy. Podczas każdego przewijania w górę skali wzrośnie, podczas przewijania w dół, odpowiednio zmniejszyć.
4
Jeśli chcesz w sposób szczególny których możecie następnie zmienić swoją wiadomość na miejscu, stosując do czcionki różne efekty, poszukaj ustawienia formatowania w formie odpowiedzi. Jeśli w polu „Szybka odpowiedź” nie możesz ich znaleźć, skorzystaj rozwiniętej formie. Zaznacz tekst, czcionkę, w którym chcesz zmienić, i zastosuj terminach efekty i style, posługując się specjalnymi przyciskami i polami.
5
Również do czcionki można zastosować różne efekty, pisząc tagi „ręcznie”. Pamiętaj, że dla każdego efektu powinny być dwa tagu: otwierający i zamykający. Najczęściej są używane: kursywa – [i][/i], czcionka pogrubiona – [b][/b], podkreślenie – [u][/u], przekreślenie tekstu [s][/s]. Twój tekst powinien być położony jest pomiędzy otwierającym i zamykającym znacznikiem.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.