Jak zebrać grzejnika

Zazwyczaj grzejniki sprzedają się już zbierać, ale nie jest wykluczone, że może trzeba dodać lub usunąć z niego części. Zbierać grzejnika należy w określonej kolejności, w przeciwnym razie, jego eksploatacja może okazać się niebezpieczne.

Jak zebrać grzejnika

Trzeba

  • — радиаторный klucz;
  • — kleszcze nr 2;
  • — uszczelki lub stary aparat od samochodu;
  • — farba olejna „Emalia” lub „Nitro”, niewygoda, uszczelka FUM;
  • — zestaw kształtek ich футорок i zaworu Majewski.

Instrukcja

1
Jeśli musisz zebrać chłodnica nowej generacji z aluminium lub bimetalu, weź jedną sekcję i wkręcić do oporu w jej końcówki specjalne wewnętrzne połączenie śrubowe. Weź specjalną gumową uszczelkę i poprowadzić ją na miejsce łączenia odcinków.
2
Drugą sekcję mocno docisnąć czołową do pierwszej przez uszczelkę. Z pomocą радиаторного klucza wyciągnąć sekcji między sobą.
3
Weź zawór Majewski i należy nawinąć na gwint taśmę uszczelniającą. Z pomocą gazowego klucza nr 2 wkręcić zawór górny koniec chłodnicy. W ten sam sposób ustaw футорку – zaślepkę i czołowe футорки, przeznaczone do połączenia zaworów. Wszystkie kolejne części łącz na tej samej zasadzie.
4
Napełnić chłodnicę wodą z węża i umieść go w suche miejsce na suchą gazetę. Jeśli w ciągu dwóch godzin chłodnica nie wykaże oznak nieszczelności połączeń w postaci mokrych plam, to znaczy, że go złożył poprawnie.
5
Aby zebrać żeliwny grzejnik, weź żeliwnego sekcji i wkręcić do oporu w niej połączenie śrubowe.
6
Weź aparat od koła samochodu i cięcia ją wzdłuż. Rozprowadzić połączenie śrubowe dla grzejników czoła kredą i dołączyć do gumy tak, aby zostawiła ślad do wycinania uszczelek. Cięcia gumy na szlaku, a następnie odwrót 2 cm i usunąć środek. U ciebie powinno być pierścień z gumy.
7
Промажьте koniec sekcji farbą na gwincie i umieść uszczelkę. Posmaruj uszczelkę warstwę farby, a następnie dociśnij ją drugą częścią. Zbierz części między sobą przyłączem gwintowanym. Aby to zrobić, użyj радиаторным kluczem. Wszystkie kolejne części łącz na tej samej zasadzie.
8
Nawiń na czołowe футорки w trakcie gwintu ciągnąć i pokryć je farbą. Weź gazowy klucz nr 2 i wykonać montaż футорок w końcówki chłodnicy.
9
Wypełnij chłodnica wody z węża. W tym celu najlepiej użyć wrzątku lub bardzo gorącej wody. Jeśli nie stwierdzono nieszczelność, to znaczy, chłodnica zmontowany poprawnie.
logo
Article Categories:
Hydraulika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *