Jak podłączyć bojler pośredniego ogrzewania

Przed tym jak podłączyć bojler pośredniego ogrzewania, upewnij się, że jego objętość tobą został wybrany prawda. Jak na jednego człowieka odbywa się rozliczenie 40 litrów. Jeśli twoja rodzina składa się z 4 osób, należy zainstalować bojler pośredniego ogrzewania o pojemności 160 litrów.

Jak podłączyć bojler pośredniego ogrzewania

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – kleszcze;
  • – foom taśma;
  • – kleszcze;
  • – wiertarka elektryczna;
  • – plastikowe чопики;
  • – wkręty 100-150 mm.

Instrukcja

1
Zainstaluj kocioł pośredniego ogrzewania na ścianie w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się kocioł grzewczy. Najlepiej bojler może być pół metra od kotła.
2
W większości wszystkie kotły w tej kategorii mają pięć wyjść, przeznaczonych do różnych połączeń. Począwszy od dolnego, podłącz do bojlera pośrednie ogrzewanie rury z doprowadzeniem zimnej wody, uprzednio instalując zawór zwrotny.
3
Do drugiego otworu podłącz zasilanie systemu grzewczego, a do trzeciej – jego drugą stronę. Do czwartego otworu podłącz kanał recyrkulacji ciepłej wody, na który należy zainstalować pompę obiegową o małej mocy. To pozwoli nawet na najdalszych punktach водоразбора postępować gorącej wodzie z kranu bezpośrednio po ich otwarciu.
4
Piąty, górnego otworu podłącz kanał gorącej wody. Należy zainstalować na wyjście ciepłej wody zasobnik (jego objętość oblicza się według wielkości bojlera pośredniego ogrzewania) oraz grupę bezpieczeństwa.
5
Czujnik temperatury bojlera połączyć z циркулярным pompą, podajnikiem od kotła grzeja. Należy wykonać uziemienie kotła pośredniego ogrzewania, co pomoże uniknąć sprzężenia.
Należy zwrócić uwagę
Dobierając kocioł pośredniego ogrzewania, należy wziąć pod uwagę moc wymiennika twojego kotła, ponieważ jeśli moc go bojlera będzie więcej, niż kotła, wtedy ryzykujesz zostać bez ogrzewania. Moc wymiennika kotła powinna być adekwatna do wydajności pompy.

Porada
W przypadku instalacji na ścianie zasobnika pośredniego ogrzewania zabezpieczyć go tak, aby jej spód znajdował się wyżej niż górna punkt kotła i chłodnicy. Jeśli nie pozwala na to układ pomieszczeń, staraj się maksymalnie przybliżyć jego położenie do idealnego, tak jak im niższa będzie on znajduje, tym wolniej będzie się nagrzewać w nim woda. Jeśli zdecydujesz się zainstalować bojler pośredniego ogrzewania, to należy pamiętać, że temperatura jego dolnej części będzie równa temperaturze powrót systemu grzewczego.

logo
Article Categories:
Hydraulika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *