Jak podłączyć podgrzewacz wody „Ariston”

Produkty włoskiej firmy „Ariston” jest znana na całym świecie już od ponad 70 lat. Rosyjski konsument zapoznał się z jej produktami w 1993 roku i doceniane ich jakość, wygodę i łatwość użytkowania. Dziś „Ariston” produkuje elektryczne i gazowe podgrzewacze wody, różne projektowania i urządzenia, podgrzewacza i zbiorczej typów.

Jak podłączyć podgrzewacz wody

Instrukcja

1
W przepływowych водонагревателях grzanie odbywa się bezpośrednio w procesie przepływu wody w rurze. Zbiorcze zwykle mają zbiornik ze stali nierdzewnej, w którym odbywa się rekrutacja i nagrzewanie.
2
Przeczytaj uważnie paszport urządzenia, należy zwrócić uwagę na instrukcje dotyczące instalacji. Sprawdź elektrykę w mieszkaniu, napięcie w sieci przy pomocy testera i specjalnego wskaźnika śrubokręta. Gniazdo elektryczne do podgrzewacza musi znajdować się w suchym miejscu i posiadać przyłącze przewodu ochronnego. Opcje zasilania elektrycznego podgrzewacza musi być na specjalnej linii bezpośrednio z rozdzielnicy.
3
Wybierz miejsce (ścianę) położenie podgrzewacza. Dla pakietu podgrzewacza ściana powinna być na tyle wytrzymała, aby utrzymać podwójną masę pełnego zbiornika. Ponadto, podgrzewacz wody musi znajdować się jak najbliżej miejsca użytkowania ciepłej wody, aby uniknąć niepotrzebnych strat ciepła. Do prawidłowego zainstalowania podgrzewacza w komplecie wsporniki i odpowiedzi listwy. Koncentrując się na wymiary, dane w instrukcji, należy wywiercić w ścianie w wybranym miejscu otwory za pomocą wiertarki lub perforator, następnie umieść w nich kołki rozporowe plastikowe, a w kołki rozporowe – śruby. Przymocować śrubami odpowiedzi listwy, powiesić podgrzewacz wody do listwy za pomocą wsporników.
4
Podłącz podgrzewacz do wody, wykorzystując zawór bezpieczeństwa, dołączonego do urządzenia. Przy tym rura zimnej wody łączy się z dolnym króćcem zaworu. Rura ciepłej wody łączy się z króćcem wyjściowym podgrzewacza.
5
Otwórz zawór dopływu zimnej wody. W przyszłości musi stale znajdować się w stanie otwartym. Otwórz kran gorącej wody i poczekaj, aż stamtąd popłynie woda, co będzie oznaczać całkowite napełnienie zbiornika. Zamknij kran gorącej wody i włożyć wtyczkę podgrzewacza do gniazdka sieci elektrycznej. Przez kilka sekund na panelu sterowania zaświecą się diody, włącz podgrzewacz wody klawiszem „ВклВыкл” i zaprogramować go zgodnie z instrukcją.
logo
Kategoria:
Hydraulika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.