Jak zdobyć autorytet w zespole

W nowym zespole nikt cię nie zna, więc od wrażenia, wyprodukowanego w pierwszych dniach, bardzo wiele zależy. Opinia, która będzie o tobie u kolegów i przełożonych, może pomóc w znacznym stopniu przenieść się na korporacyjnej drabinie, a także zdobyć nowych przyjaciół i dobrych znajomych.

Jak zdobyć autorytet w zespole

Instrukcja

1
Bądźcie przyjaźni i gościnni. Jeśli w nowej pracy kierownik lub эйчар-menedżer nie wprowadził cię ze wszystkimi, to przejdź na drugą stronę ulicy i представляйтесь sami. Najlepsze jest to, jeśli można zorganizować mały „banquet” z okazji randki: można zamówić w biurze pizzę lub przynieść ciasto i postawić wszystkich w czasie przerwy na lunch. Więc nie tylko można zapoznać się ze wszystkimi, ale i zobaczyć, kto jak zachowuje się w nieformalnej atmosferze.
2
Twój zakres obowiązków musi być ci bardzo jasno. Spytajcie o tym kierownika lub opiekuna, w zależności od tego, kto będzie pomagać ci po raz pierwszy. Ważne jest, aby znaleźć cienką granicę między tym, aby nie wstydzić się pytać o to, że naprawdę nie rozumiem, i tym, aby czepiać się wszystkich z pytaniami o takich rzeczach, gdzie można znaleźć rozwiązanie samodzielnie.
3
W każdym zespole ma swoje porządki, przyglądając się temu, jak zachowują się koledzy. Można szybko zrozumieć, jak to jest przyjęte trzymać się w nowej pracy, jeśli będziesz ostrożny. Nawet jeśli nie podobają ci się jakieś nawyki współpracowników, bądź cierpliwy: przecież oni pracują tu o wiele dłużej niż ty. Wkrótce, gdy zostaniesz zapisany w zespół, będzie można spróbować zmienić klimat na lepsze, a tymczasem weź na warsztat powiedzenie o tym, że ze swoim statutem do innego klasztoru nie chodzą.
4
Stosunek do nowych kolegów z szacunkiem. Nawet jeśli ktoś ci się nie podoba, nie spiesz się iść na konflikt. Może za jakiś czas zmienisz zdanie o tym człowieku. W każdym razie, wrażenie, które ukształtowało się u ciebie w ciągu pierwszych kilku dni, nie można nazwać w pełni obiektywne.
5
Jeśli zespół jest zgrany i przyjazny, to nie oczekuj, że od razu przyjmą z otwartymi ramionami. Czasami początkujących długo „sprawdzają”, przy tym, być może, organizując im różne niepokoić lub dziwne sytuacje, to swoiste testy. Takie jest szczególnie charakterystyczne dla kreatywnych i młodych zespołów. Bądź czujny, traktuj wszystko spokojnie i z humorem, to z pewnością mile widziane. Jeśli jesteś w stanie żart lub dowcipnie odpowiedzieć, to to, że kolegów szanować ciebie, a ty wkrótce będziesz podjęte w kręgu „swoich”.
Porada
Wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej. Nie krytykować kolegów, a życzenia i porady zgłaszanie ostrożnie.

logo
Kategoria:
Komunikacja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.