Jak zdecydowały się rusyfikować komputer pokładowy BMW

Właścicielom samochodów BMW wyprodukowanych do 2006 roku, dobrze znany jest problem braku języka rosyjskiego w menu komputera pokładowego. Nieznajomość przynajmniej jednego z języków europejskich stwarza pewne niedogodności w zarządzaniu медиасистемой i nawigacją. Jeśli nie masz możliwości odwiedzenia serwisu, można samodzielnie rozwiązać problem.

Jak zdecydowały się rusyfikować komputer pokładowy BMW

Trzeba

  • – komputer;
  • – dostęp do internetu;
  • – czyste płyty CD NA dysk.

Instrukcja

1
Upewnij się, że w samochodzie jest zainstalowany moduł nawigacji MK4. Można to zrobić, obejrzawszy urządzenie, które, na przykład, w X5 znajduje się w lewej części bagażnika. MK4 jest wyposażony w odtwarzacz DVD napędem, wskaźnik Power i funkcją wyświetlania map w trybie trójwymiarowym.
2
Wejdź w menu, wybierz opcję Set i sprawdzić wersję oprogramowania komputera pokładowego. Jeśli masz zainstalowane oprogramowanie w wersji 32 (SW 4-1/00), zanim będzie można ustawić język polski, trzeba zmienić firmware na 29.1. Jeśli wersja oprogramowania jest różna od SW 4-1/00, możesz przejść od razu do instalacji firmware w wersji 32.
3
Pobierz plik z obrazem W ver.32 (lub 29.1, jeśli masz zainstalowany нерусифицированная 32-ja firmware) z rosyjskim pakietu językowego. Znaleźć odpowiednie oprogramowanie można, na przykład, na stronie internetowej klubu właścicieli X5 na adres www.x5world.ru lub innym dostępnym zasobie.
4
Nagraj plik obrazu na płytę CD-R za pomocą dowolnej aplikacji do nagrywania płyt (Nero, Clone CD, Alcohol 120% itp.) na minimalnie możliwej prędkości.
5
Otwórz samochód i włóż kluczyk na zapłon. Obrócić go w położenie „1” — do pierwszego kliknięcia. Poczekaj na pojawienie się menu na wyświetlaczu, nie naciskając żadnych przycisków i nie próbując odpalić silnik. Włóż płytę z systemem ios w bloku nawigacji.
6
Na ekranie pojawi się powiadomienie, że płyta z oprogramowaniem załadowany i jest instalowany. Po kilku minutach, po zakończeniu procesu instalacji nowej wersji oprogramowania, dysk zostanie automatycznie wysunięta z bloku nawigacji.
7
Kliknij na wyświetlaczu komputera pokładowego przycisk OK, aby ponownie uruchomić system. Po ponownym włączeniu w menu pojawi się język polski.
Należy zwrócić uwagę
W ten sposób można zainstalować w samochodach BMW modyfikacji E38, E39, E46 i E53.

Nie należy próbować zainstalować русифицированную firmware w samochodach z modułem nawigacji, różni się od MK4 (BMW 7-series modyfikacji E65/E66 i inne).

logo
Article Categories:
Marki samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *