Jak zbudować staw

Jak miło w upalny letni dzień siedzieć nad malowniczym stawem! Ale co jeśli na swojej działce nie ma wody? Zrobić staw można własnymi rękami. Trzeba tylko przestrzegać prostych instrukcji.

Jak zbudować staw

Instrukcja

1
Zanim wykopać staw, trzeba określić jego położenie. Ważne jest, aby zbiornik nie był pod palącym słońcem, w harmonii z otaczającym krajobrazem i był dobrze widoczny z domu. Dobrze, jeśli w pobliżu rosną drzewa, które dają cień. Kiedy optymalne miejsce dla stawu znaleziona, trzeba nakreślić jego kształt i wymiary. Odbywa się to za pomocą liny.
Jak zbudować staw
2
Następnie musimy wykopać wykop pod staw. Uważaj, aby kąt nachylenia nie przekracza 30°. Inaczej grunt z czasem сползет i zasypie staw. Czyścić dno wykopu od korzeni i innych przedmiotów, kamieni, śmieci. Mogą one uszkodzić folię. Można to zrobić, groszkowane dno, wykopać dół schodami. Wtedy w stawie będzie płytkiej wodzie, średnia i głęboka części. Jeśli gdzieś głębokość достигент m, w stawie można będzie uruchomić ryby, to będzie w stanie tam przetrwać zimę.
Jak zbudować staw
3
Po za tym trzeba posprzątać dno i boki wykopu specjalną folią. Jest sprzedawany w sklepach. Styki folii należy klejone wodoodpornym klejem. Na brzegu stawu trzeba zrobić napływ z folii. Folię należy zamocować, присыпав ziemią z wykopu. Następnie należy umieścić malownicze skały. Ozdobić staw i uwzględnienie folię. Staw można udekorować do smaku: sadzić rośliny, wlać żwiru lub piasku.
Jak zbudować staw
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.