Jak zatuszować szwy

Często do wykończenia pomieszczeń gospodarczych stosowane płytki ceramiczne. Aby nie zepsuć wygląd tego projektu niskiej jakości межплиточными szwów, należy poprawnie wybrać klasę zaprawy i zapoznać się z zasadami jej stosowania.

Jak zatuszować szwy

Trzeba

  • – zaprawa
  • – szpatułki
  • – woda
  • – taśma maskująca

Instrukcja

1
Wybierz rodzaj zaprawy. Jeśli masz zamiar stworzyć szwy w łazience lub kuchni, to weź tę zaprawę z cementu, do której dodano polimerowe dodatki. Ponieważ właśnie ponieważ to właśnie taki materiał jest szczególnie odporny na działanie wilgoci i agresywnych cieczy.
2
Do spoinowania działek, выдерживающих intensywne obciążenia na ściany i podłogi, użyj materiał z profilowymi dodatkami. Szew, przetworzony w taki roztwór, będzie odporny na uszkodzenia.
3
Wlać do pojemnika lekko ciepłej wody i всыпьте w niej затирочную mieszanka. Należy przestrzegać proporcji podanych w instrukcji. Dokładnie wymieszać mieszaninę za pomocą miksera lub ręcznie, aż do uzyskania jednorodnego stanu.
4
Kafle szwy polać wodą, aby zapobiec wchłanianie płynu z zaprawy końców płytki. Nałożyć mieszankę na szwy za pomocą гладилки lub specjalnej szpachelki.
5
Соскабливайте nadmiar mieszanki pacą i ponownie nanieść na szew. Daj pełną szwach wyschnięcia. Następnie oczyśćcie swe powierzchni okładziny. Pozostałości roztworu delikatnie zdrap z końców płytki.
6
Godzinę później po wyschnięciu затирочной mieszanki strip okładziny ceramiczne gąbką. Zalecane jest, aby regularnie obsługiwać wszystkie szwy stosować płynów.
7
Przy użyciu silikonu, który wypełnia spoiny, tworząc odporną na działanie wilgoci, wysokiej jakości warstwa dostaniesz wykończenie, które nigdy nie растрескается. Przygotuj szwy do pracy, заклеив ich końcówki na całej długości specjalną taśmą, która przyspieszy proces nakładania składu i zamknie przedniej krawędzi płytek od rozwodów.
8
Uszczelniacz stosować w межплиточный szew, pozostawiając niewielki zapas. Pilnie wprowadzić silikon równomiernie, w żadnym wypadku nie należy pozostawiać pustki.
9
Разравнивайте naniesiony materiał szpachelką, aby nadać drugie co do wielkości szwu ostateczny wygląd. Oderwij taśmę i za pomocą miękkiego papieru usuń nadmiar fugi.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.