Jak zaplanować przyszłość

Przyszłością żyje wielu ludzi. „W przyszłości na pewno wszystko będzie dobrze, będzie inaczej, będę mógł naprawić wszystkie swoje błędy” – myślę, że oni. Ale do tego, aby w przyszłości było tak, jak chcesz, planować trzeba go już teraz.

Krótkoterminowy plan sporządza się na jeden-trzy lata

Instrukcja

1
Krótkoterminowe plany
Nie trzeba od razu brać za globalne cele. Stać się milionerem w ciągu 25 lat, oczywiście, fajnie, ale na początek dobrze byłoby skończyć studia, dostać dyplom i ubiegać się o przyzwoitą pracę.
Krótkoterminowy plan sporządza się na jeden-trzy lata. W nim można szczegółowo malować, czego i w jakim czasie chcesz osiągnąć.
Na przykład:
Przez trzy miesiące dostanę prawo jazdy;

Przez pół roku dostanę awans w pracy;

Przez rok obronię pracę doktorską;

Za dwa lata będę znać angielski do perfekcji.
Po tym, jak masz konkretne cele, napisz, jakie środki są potrzebne do realizacji tych celów.

Na przykład, aby dostać podwyżkę, trzeba będzie lepiej orientować się w pracy. Do tego będzie musiał przejść szkolenie. Aby uzyskać uprawnienia, będzie musiał zwolnić trzy wieczory w tygodniu itp..

2
Średnioterminowe plany
Składają się na 3-7 lat.
Cele w tym zakresie są zwykle bardziej „globalne” – wyjść za mąż/ożenić się i mieć dzieci, przenieść się do innego miasta itp.
Podobnie jak w pierwszym przypadku, dla każdego celu trzeba będzie malować zadania, których rozwiązanie daje pożądany.
Aby urodzić dziecko, trzeba będzie zrównoważony sytuacja finansowa, brak problemów ze zdrowiem i stały partner w życiu osobistym.
Aby uzyskać więcej pieniędzy, trzeba będzie wziąć dodatkową pracę. Aby uniknąć problemów ze zdrowiem – na czas przeglądów itp.
3
Długoterminowe plany
Pragnienie, aby stać się milionerem doskonale wkomponuje się w ten plan. Tutaj można nagrać pragnienie, aby prowadzić własną firmę, emigrować do Ameryki i pragnienie, aby uratować świat.
Długoterminowe plany – to dość abstrakcyjne plany, które nie uda się wcielić w życie w ciągu najbliższych 10-15 lat. Są one potrzebne do tego, aby nie zapominali o swoich celach i dobrze rozumieli, dlaczego właśnie teraz naucz się надоевший angielski lub bezpłatne prawa.
Być może za 10 lat wyjdziesz za mąż za angielskiego księcia i będziesz poruszać się na własnym eleganckim samochodzie.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *