Jak zaplanować przedpokoju

Przedpokój to wizytówka każdego domu, według stanu którym użytkownicy tworzą swoje pierwsze opinie o domu i jego gospodarzy. Dlatego do kwestii planowania halla zawsze dopasować nie tylko kreatywny, ale również starannie i odpowiedzialnie. Dążyć do racjonalnego wykorzystania przestrzeni.

Jak zaplanować przedpokoju

Trzeba

  • Książki wnętrz, porady specjalistów, plan domu.

Instrukcja

1
Nie należy blokować przedpokoju mnóstwo niepotrzebnych rzeczy i przedmiotów. Jeśli twój korytarz jest bardzo mała lub wąska, zrezygnuj z kanap i innych dużych mebli. Postaraj się poszerzyć przestrzeń poprzez wbudowane szafy, zajmujący niewiele miejsca, a także wygodnych haczyków, regałów i półek. Dążcie do tego, aby kilka osób mogło swobodnie poruszać się po hall, nie raniąc siebie podczas chodzenia, zdejmowania butów i odzieży i przejściu do innych pomieszczeń w domu.
2
Projekt halla musi zwracać na siebie uwagę, być jasne i interesujące, skłaniającym się cieszyć kolejnym spotkaniu z mieszkalny. Dlatego należy unikać ciemnych odcieni ścian, ponurych obrazów, затертых podłóg. Wybierz i zaznacz jasne, przyjemne światło. Nie zapomnij powiesić okrągłe, owalne i prostokątne lustro, który nie powinien znajdować się naprzeciwko drzwi wejściowych. Optymalnie, jeśli lustro będzie znajdować się z boku, i z jego pomocą można podziwiać na siebie w pełnej wysokości.
3
Jeśli twój przedpokój jest zbyt mała i неуютна, pomyśleć, czy nie można dla zwiększenia jej powierzchni zmienić mieszkanie. W tym celu musisz skontaktować się z firmą, zajmującą się ustalaniem projektowych zmian, samodzielnie dostarczyć pakiet wymaganej dokumentacji w Międzyresortowej komisji. Trzeba ciężko pracować, ale końcowy wynik przekracza wszelkie oczekiwania.
4
Materiał ścian i podłogi korytarza powinien łatwo отмываться od kurzu i brudu. Dlatego wielu właścicieli decyduje się tapety winylowe i laminat. Jeśli powierzchnia przedpokoju pokoju na to pozwala, należy ustawić fotele, sofy, na których kilka osób jednocześnie będą mogli wygodnie się ubrać lub rozebrać.
5
Nie zapomnij skonsultować się ze swoimi krewnymi, co do przyszłego wyglądu przedpokoju. Także powiedz znajomym o tym, że rozpoczął remont. Może z wami podzielić ciekawymi pomysłami. Przydatne również udać się na zwiad do sąsiadów, którzy mówią mieszkaniami z podobnym układem, i zobacz, jak oni korzystają hall swojego domu.
Porada
Jeśli ci się trudne lub nudne zajmować się planowaniem wnętrz, powierzyć ten proces profesjonalista, który opracuje jeden lub kilka optymalnych rozwiązań.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.