Jak zapisać się na studia podyplomowe

Kiedy człowiek „chory” swoją pracę, chce głęboko się go uczyć, rozwijać, wnosić swój wkład w naukę – to świetnie. Takiemu człowiekowi można doradzić absolwent szkoły, aby móc kompleksowo badać ulubiony motyw.

Do przyjęcia na studia podyplomowe będzie musiał ciężko pracować, ale warto!

Instrukcja

1
Jeśli po ukończeniu Studiów chcesz dalej studiować uprawianych fond dyscyplinę, to nie musisz iść na studia podyplomowe. Aby rozpocząć, aby określić, na jakim wydziale chcesz się uczyć, wybierz sobie konkretną dziedziną nauki, która jest najbardziej zbliżona do ciebie. Porozmawiaj z nauczycielem, którego widzisz w roli jego opiekuna naukowego. Jeśli zgodzi się wziąć do siebie uczniowie, to omów, nad jakim tematem będzie pracować w trakcie studiów doktoranckich. Wyraź swoje zdanie, koniecznie zapytaj szefa, co on myśli na ten temat. Jeśli zgoda zostanie znaleziony, to czas zacząć przygotowywać się do podjęcia studiów.
2
Napisz podanie o przyjęcie na studia podyplomowe i dowiedz się harmonogram egzaminów wstępnych. Zazwyczaj trzeba zdać trzy egzaminy: filozofię, język obcy i specjalne.przedmiot. Dotycząca spec.przedmiot musisz porozmawiać ze swoim przyszłym opiekunem naukowym. On dostarczy ci listę tematów i pytań, podpowie, z jakich źródeł korzystać w celu przygotowania się do egzaminu. Podejdź do tego z całą odpowiedzialnością – to twoja specjalność, i wiedzieć przedmiot należy nie powierzchownie. Czytaj jak najwięcej literatury, zapamiętać, zarysowywa. Wcześniej poproś szefa „jeździć” cię na badanie spraw, aby dla siebie samego zrozumieć stopień jego przygotowania.
3
Podejdź do nauczycieli filozofii i języka obcego, dowiedz się, w jaki sposób odbędzie się egzamin. Często na egzaminie z języka obcego zaprasza do tłumaczenia tekst, który ma bezpośredni związek z analizowanego przez was dyscypliny. Tekst należy czytać, tłumaczyć, a następnie własnymi słowami opowiedzieć jej treść. Nauczyciel na pewno zada szereg pytań dotyczących twojego dalszego uczenia się w szkole, dlatego lepiej wcześniej przygotować odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W filozofii trzeba pamiętać kurs, który ci się podczas nauki w Liceum. Egzamin odbywa się w formie rozmowy: trzeba krótko opisać szkoły, prądy filozoficzne myśli, nazwać podstawowe prace największych filozofów. Jeśli wszystkie egzaminy zdane pomyślnie, to można ci pogratulować z uzyskaniem statusu „doktorant” i życzyć sukcesów w dziedzinie naukowej.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.