Jak zamontować żaluzje pionowe

Komfort i wygoda w domu w dużej mierze zależy dekoracje okien. Estetyczne oryginalność oknem krawędzi otwarcia mogą nadać żaluzje pionowe. Taka ochrona przed nadmiernym światłem nie tylko pozwala stworzyć w pomieszczeniu optymalny tryb oświetlenia, ale i dobrze zdobi wnętrze. Aby rolety prawidłowo spełniały swoją funkcję, należy je poprawnie dołączyć.

Jak zamontować żaluzje pionowe

Trzeba

  • – pomiarowa ruletka;
  • – gzyms;
  • – elementy mocujące;
  • – wkrętak;
  • – wiertarka elektryczna;
  • – wiertło.

Instrukcja

1
Przed zakupem żaluzje pionowe, wstępnie zmierzyć wysokość pomieszczenia, a następnie określ wymiary otworu okiennego. Jest to konieczne do tego, aby później nie musiał całkowicie zmienić urządzenie, ponieważ nie można zmienić długość gotowych lameli w dowolnym kierunku będzie bardzo trudno.
2
Określ sposób mocowania urządzenia. Rolety można zamontować wewnątrz otworu okiennego, a także przed nim, mocując do ściany lub sufitu. Najlepiej produkt będzie wyglądać w przypadku, gdy montaż odbywa się na zewnętrznej stronie otworu i zamyka okno po bokach około 100-150 mm. Skrajne listwy muszą trochę pokryć ścianę po obu stronach okna.
3
Jeśli zamierzasz zainstalować żaluzje w przestrzeni, ograniczonej z obu stron, na przykład, w trybie okienkowym drzwiach lub między dwoma ścianami pomieszczenia, od zmierzonej szerokości odjąć około 20 mm. Rzecz w tym, że szerokość pomieszczenia w dolnej i górnej części może się nieznacznie różnić, dlatego dobrane lub wykonane po pomiaru pomieszczenia rolety mogą nie zmieścić się w drzwiach.
4
Przygotuj się do mocowania urządzenia specjalne klipsy i uchwyty. Zazwyczaj idą w komplecie z gotowym produktem, ale czasami wymagany jest zakup mebli oddzielnie. Aby dołączyć żaluzji do sufitu lub w otworze okiennym, należy stosować specjalne uchwyty, które utrzymują się wkrętami. Instalując zaciski, włóż do nich gzyms i zatrzasnąć.
5
Jeśli chcesz powiesić rolety na ścianie, użyj dowolnej zwykły uchwyt standardowy lub dostarczonego. Przymocuj uchwyt do ściany za pomocą śrub, a do niego za pomocą śruby i nakrętki należy podłączyć zacisk. Włóż w gzyms listwy. Jeśli w konstrukcji ciężarków ustaw je na dolne końce piór i połączyć łańcuchem.
6
Instalując rolety, sprawdź ich działanie. Opisane sposoby mocowania pozwalają po zmontowaniu konstrukcji lekko przesunąć półkę w tę lub drugą stronę, jeśli jest taka potrzeba.
logo
Article Categories:
Dywany, zasłony, tkaniny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *