Jak zamontować telewizor LCD na ścianie

W razie potrzeby, telewizor LCD można podłączyć do prawie każdej ścianie. Do instalacji nie jest konieczne powodować mistrzów i płacić im dodatkowe pieniądze, bo jeśli dołożyć trochę wysiłku, można wszystko zrobić samodzielnie, czasami nawet lepiej jakiegoś specjalisty.

Jak zamontować telewizor LCD na ścianie

Trzeba

  • – karton, ołówek i nożyczki;
  • – wiertarka;
  • – poziom;
  • – uchwyt;
  • – box dla kabla;
  • – zestaw wkrętaków;
  • – śruby.

Instrukcja

1
Pomyśl o dodatkowych urządzeniach, które chcesz w przyszłości podłączyć do telewizora. Wytnij z tektury układ osocza z odpowiednimi wymiarami. Poproś kogoś ze znajomych go przyłożyć do ściany i potrzymać, a sami usiądź tak, jak idziesz oglądać film. To pomoże ci dobrać najbardziej odpowiednie ustawienie telewizora do komfortowego oglądania.
2
Wszystko dokładnie zmierzyć i zaznaczyć na ścianie miejsca, w których należy wywiercić otwory. Należy pamiętać, że do mocowania wspornika wymaga dość solidne podstawy. Najlepiej do tego celu nadaje beton, jednak jeśli masz gipsowo-kartonowe, ściany z реечным ramą, nie rozpaczaj. Skorzystaj z urządzeniem do wyszukiwania listew i koniecznie zwróć uwagę na ich położenie. Sprawdź, czy nie odbywa się tam kabel elektryczny.
3
Przyłóż szablon do ściany, a następnie zadbać o to, aby punkty mocowań znajdowały się wzdłuż szyn. Nie leń się i zmierz wszystkie budowlanych poziomie, można przeprowadzić instalację dość dokładnie. Wywierć jeden podstawowa otwór i sprawdź, znalazły się czy jesteś w szynę. Jeśli będzie niewygodne, lekko przesuń szkic na bok. Dla dodatkowych punktów orientacyjnych zrób otwory między listwami.
4
Rozpocznij instalację wspornika, tylko nie pomyl góra z dołem. Ostrożnie dokręcić śruby, nie dokręcając je do końca. Upewnij się, czy poprawnie zainstalowałeś. Zmierz poziom wypoziomowanie i dopiero wtedy dokręcić śruby.
5
Bardzo, bardzo delikatnie, nie robiąc gwałtownych ruchów, odwróć telewizor ekranem w dół. Połóż go na dywan lub постеленное na podłodze koc. Zaznacz na obudowę mocowania i dokręcić je za pomocą śrub.
6
Poproś kogoś z rodziny ci pomóc, razem unieś telewizor i powoli zainstaluj go w płozy łącznika. Nie zapomnij zablokować w tej pozycji. Jeśli wspornik pozwala ustawić plazmę pod kątem, należy sprawdzić otrzymany nachylenie, a w razie potrzeby wyregulować go.
7
Umieść box dla kabla. To pozwoli ci ukryć wszystkie przewody. Bezpośrednio pod telewizorem zaznacz punkty położenia uchwytów. Wywiercić odpowiednie otwory i przykręcić wszystkie dostępne części. Starannie ułożyć przewody.
8
Załóż pokrywę skrzynki, ukrywając jej krawędzi za telewizor. Teraz wszystko jest gotowe, a można śmiało zaprosić znajomych do oglądania filmu i poprosić ich, aby ocenić wynik.
Porada
Subtelny szczegół: kabel głośnikowy powinien znajdować się jak najdalej od sieciowego. To pozwoli zmniejszyć możliwość wystąpienia zakłóceń.

logo
Kategoria:
Elektronika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.