Jak zamienić stary samochód na nowy

Wielu marzy wymienić swój stary samochód na nowy. I teraz takie marzenie może stać się rzeczywistością, bo w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna usługa wymiany używanych, auto na nowe. Przy tym nawet nie trzeba będzie dawać ogłoszenia, szukać nabywcy, a nawet niektóre z salonów pomogą ci w załatwieniu ubezpieczenia polak i dokumentów w POLICJI.

Jak zamienić stary samochód na nowy

Trzeba

  • – używane maszyny;
  • – salon samochodowy.

Instrukcja

1
Należy pamiętać, że przy wymianie starego samochodu na nowy oceny eksperci mogą obniżyć koszt urządzenia o około 10%. Ale dostaniesz w zamian oszczędność czasu i gwarancji prawnej czystości i bezpieczeństwa finansowego. Zazwyczaj oceny eksperci przestrzegają następującej formuły: za pierwszy rok przebiegu z maszyny usuwa się około 25% od jej rzeczywistej wartości, a następnie po 10% rocznie.
2
Więc nie zdziw się, jeśli twoje auto będzie ocenione w niewielką kwotę. Przecież pokazów samochodowych bardzo opłaca się zaniżać cenę, tak jak u nich odchodzą znaczne kwoty na przedsprzedaży. Ale jeśli wydaje ci się, że salon zaproponował ci zbyt niską kwotę, to lepiej obdzwonić jeszcze i inne, które świadczą takie same usługi. Może być, można znaleźć bardziej korzystne i atrakcyjne warunki.
3
Należy zwrócić uwagę na kilka cech danej usługi. W pierwszej kolejności, w salonie specjaliści zwracają uwagę na stan techniczny maszyny. Dlatego jeśli już wiesz o jakichkolwiek usterkach w niej, napraw je z góry, tak jak ich wykrycie znacznie obniży koszty twojej maszyny. Istotnym atutem przy ocenie auto będzie obsługa maszyny, produkowane od autoryzowanego dealera, bo takie auto zawsze przechodzą w terminie wszystko TO, a także poprawnie urządzone są wszystkie dokumenty. Dokładne uwagę oceniający zwracają „biografii” maszyny, są w ścisłej kolejności sprawdzają ją na porwanie.
4
Pamiętaj: jeśli chcesz, aby proces kupna-sprzedaży samochodu trwał tylko jeden dzień, to trzeba wcześniej zdjąć maszynę z rachunkowości. Rzeczoznawca raz zbada twoje auto i powie, że jego przybliżony koszt.
5
Jeśli jesteś zadowolony z ceny, to musisz wybrać nowy samochód w salonie i zapłacić wymaganą kwotę za nią. Ale jeśli twój pojazd jest zarejestrowany, należy najpierw zdjąć go z ewidencji i równolegle z tym dokonać sporządzenie pełnomocnictwa ogólnego na menedżera, który w przyszłości będzie zajmować całej biurokracji transakcji.
logo
Article Categories:
Kupno i sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *