Jak wymienić stary samochód na nowy

W marcu 2010 roku w naszym kraju rozpoczęła program recyklingu starych pojazdów, zgodnie z którym każdy kierowca może zamienić swój stary samochód na nowy, po otrzymaniu od państwa w osobie ministerstwa handlu pomoc finansową w wysokości 50 000 pln.

Jak wymienić stary samochód na nowy

Trzeba

  • – paszport lub inny dokument tożsamości;
  • – karta pojazdu (PTC) lub dokument go zastępujący;
  • – pełnomocnictwo, w której krupier lub wymiennik będzie w stanie usunąć pojazd z ewidencji w POLICJI. Ona nie jest konieczne, jeśli sam chcesz się tym zajmować.

Instrukcja

1
Aby pozbyć się starego samochodu jest konieczne, aby spełniał określone kryteria, a mianowicie:- wiek co najmniej 10 lat;- masa – nie więcej niż 3500 kg, – czas przebywania w nieruchomości – co najmniej 1 roku;- pełne wyposażenie i stan pracy.
2
Aby zamienić swój stary samochód na nowy w ramach programu recyklingu, przede wszystkim własnymi siłami przywieźcie go do sprzedawcy.
3
Na stronie internetowej ministerstwa handlu http://www.minpromtorg.gov.ru/ znajdź formularz recyklingu i wydrukuj go.
4
Złóż u dealera pełnomocnictwo, na którym będzie on w stanie usunąć pojazd z ewidencji, usuwać itp.
5
Zawrzyjcie ze sprzedawcą umowę na utylizację.
6
Zapłacić zapłacić koszty sądowe w wysokości 3000 pln.
7
Wybierz dealera nowy samochód.
8
Po utylizacji i wystawienia odpowiednich dokumentów zakończyć zakup nowego samochodu, na który otrzymasz rabat w wysokości 50 000 pln.
9
W ramach programu recyklingu można stary samochód zamienić na nowy, ale tylko jeśli został on zbudowany w Rosji. Należą do nich: wszystkie samochody ТагАЗа, Sollers, wszystkie samochody WAZONY, Chevrolet Cruze, Chevrolet Niva, wszystkie modele UAZ i GAZ, IL-2717, Fiat Albea, Fiat Doblo, Fiat Ducato, Ford Focus, Kia Spectra, Renault Logan, Skoda Fabia, Skoda Octavia, a także Hyundai Sonata i Hyundai Accent.
Należy zwrócić uwagę
Procedura zakupu samochodu w ramach tego programu nie zajmuje zwykle więcej niż 5 dni.

Porada
Wymienić swój stary samochód na nowy, można tylko w Moskwie, Sankt-Petersburgu i obwodzie leningradzkim, Swierdłowsku, regionie krasnodar, Rostów, Saa, Czelabińska dziedzinach, w obwodzie, republiki Tatarstan, nowosybirsku, kraju krasnojarskim, kraju Nadmorskim, Republice Удмуртия, obwodu Kaliningradzkiego, Uljanowsk i Kaługa obszarach.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.