Jak zainstalować wtyczkę w Lightroom

Instalacja wtyczek w edytor zdjęć w Lightroom znacznie upraszcza proces pracy z obrazami. Ich pobieranie i instalacja jest na tyle prosta, z nią może sobie poradzić nawet początkujący użytkownik programu.

Jak zainstalować wtyczkę w Lightroom

Trzeba

  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Do instalacji wtyczek do oprogramowania Lightroom wykonaj ich pobieranie z wiarygodnego źródła. Najlepiej wybierać archiwa z plikami, które mają pozytywne opinie użytkowników programu o tej samej wersji, co jest zainstalowany na komputerze.
2
Następnie rozpakuj zawartość pobranych archiwów i obowiązkowo sprawdź je na wirusy. Należy zwrócić uwagę, że z dodatkami do programów często pobierany także i szkodliwe treści, dlatego staraj się używać do sprawdzania zaktualizowane wersje baz.
3
Odłącz wtyczki dla programu Lightroom od pozostałych plików zawartych w archiwach, to mogą być różne pliki zdjęć, linków i dokumenty tekstowe, w celu uproszczenia procesu ułóż je według typu. Następnie skopiuj tylko wtyczki do Lightroom, zaznaczając przy tym myszką i klikając prawym przyciskiem myszy w celu wywołania menu kontekstowego.
4
Możesz też po prostu skopiować całą zawartość, jednak nie będzie ono być odczytywane przez program Lightroom. Waga folderu z dodatkami, tylko wzrosnąć, co może znacznie wpłynąć na wydajność programu.
5
Wklej skopiowane pliki dla programu Lightroom w folderze dodatki. W systemach MacOS użyj katalogu /Library/ApplicationSupport/Adobe/Lightroom/Modules/, jeśli chcesz zainstalować wtyczki dla wszystkich użytkowników komputera.
6
Jeśli nie chcesz, aby cieszyli się właściciele innych kont, wklej skopiowane elementy w folder użytkownika. Dla systemu operacyjnego Windows folder, aby wstawić wtyczek będzie C:/Documents and Settings/nazwa użytkownika/Application Data/Adobe/Lightroom/Modules/ lub C:/Program Files/Adobe/Adobe Photoshop Lightroom 1.4/Modules/. Aby wtyczki wyświetlić w menu programu Lightroom, uruchom go ponownie lub po prostu zamknąć przed ich kopiowaniem.
Porada
Nie pobieraj wtyczki z wątpliwych stron internetowych.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.