Jak zachować kastaniety

Kastaniety – mały podobny do muszelkę narzędzie, wykonane z litego drewna. Służy on do аккомпанирования tak odmianach tańca flamenco, jak fandango, сегидильо, a także hiszpańskim ludowych piosenek. Łączyć grę na кастаньетах i taniec nie jest takie proste, a robi to pięknie i naturalnie, biorąc ciekawy rytm, jeszcze trudniejsze, dlatego obecnie profesjonalne posiadanie tego narzędzia spotyka się coraz rzadziej.

Jak zachować kastaniety

Trzeba

  • – kastaniety
  • – pasek na кастаньет

Instrukcja

1
Pamiętaj, że kastaniety to instrument muzyczny. Jest to ważne, ponieważ jeśli traktować je poważnie, raczej nie uda się osiągnąć wielki sukces w ich rozwoju. Są dwie szkoły gry na hiszpańskich кастаньетах: klasyczna i ludowa. Obie zakładają różne postępowanie z кастаньетами, sposób mocowania na ramieniu też w obu przypadkach jest inny.
2
Aby grać na кастаньетах, stosując się do klasycznego stylu, zamocować je na dużych palcach u rąk. Dwie połówki, lub umywalki, od każdej kastaniety połączone sznurkiem. Trzeba go owinąć wokół dużego palca, tak aby skrzydła z jednej strony zeszły, a z drugiej były otwarte, aby można było постукивать w górnej połówce palcami, wydając dźwięk.
3
W prawą rękę weź tę z кастаньет, która daje wysoki i jasny dźwięk. Jej nazwa – hembra. Druga, кастаньета brzmi bardziej miękko i cicho, to się nazywa macho. Prawa ręka zajmuje się tym, co wyświetla tryle i splot, a lewa podkreśla podstawowy rytm poszczególnymi nutami.
4
Ludowy styl gry polega na kilku inaczej mocowanie, ponieważ nawet sami kastaniety są trochę inne. Są większe, a ich brzmienie jest niższa niż u klasycznych. Aby je naprawić, nawiń sznurek nie tylko wokół dużego palca, ale i wokół jeszcze jakieś. Dla ludowej gra nie jest przeznaczona dla określonego wszystkich przypadków sposoby, aby utrzymać kastaniety, tak jak wszyscy artyści działają trochę po swojemu. Więc zabezpieczyć narzędzia tak, jak robi instruktor lub ulubiony wykonawca lub kieruj się opiniami udogodnienia produkcji dźwięku.
Należy zwrócić uwagę
Podobne кастаньетам narzędzia istnieją i u innych narodów: to hindusi, chińczycy, japończycy, szwajcarzy i turcy.

Porada
Z pomocą кастаньет można wyodrębnić 5 różnych dźwięków, wszystkie one różnią się w barwę głosu. Doświadczeni muzycy są w stanie tworzyć niesamowite rytmiczna, korzystając z takim małym, na pierwszy rzut oka, różnorodność.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.