Jak wyprzedzić wideo z kamery

Po zrobieniu zdjęcia obraz skopiować do komputera do dalszej obróbki lub nagrywania na dvd. Dla każdej kamery jest wyposażony w gniazdo do podłączenia do komputera.

Jak wyprzedzić wideo z kamery

Trzeba

  • Kamera, przewód do podłączenia do komputera, komputer, program Adobe Premiere Pro, lub dowolny inny edytor wideo.

Instrukcja

1
Znajdź u kamery złącze do podłączenia do komputera. To może być albo miniUSB lub miniDV złącze.
2
Podłącz kamerę do komputera za pomocą kabla miniUSB/USB lub miniDV/IEEE1394. Aby to zrobić, kliknij na aparacie podłączyć aparat do komputera lub po prostu przełącz ją w tryb odtwarzania. W pierwszym przypadku do odczytu plików z kamery mogą być potrzebne sterowniki, które zazwyczaj są już zainstalowane na dysku twardym kamery. W drugim przypadku, być może, na komputerze należy zainstalować specjalną opłatą-oponę IEEE1394 do konwersji analogowej informacji z kaset miniDV na format cyfrowy.
3
Zainstaluj sterownik. Proces ten zwykle odbywa się automatycznie. Naciśnij kilkakrotnie przycisk ok, aż pojawi się okienko z napisem, że sterownik został zainstalowany.
4
Na komputerze otwórz program-edytor wideo. Automatycznie na wszystkich komputerach z systemem Windows jest zainstalowany program Windows Movie Maker. Wejdź w zakładkę Plik -> Importuj wideo z aparatu cyfrowego. Jeśli masz aparat, maszyna do na kasety miniDV, potrzebny będzie program AdobePremiere Pro każdej wersji.
5
Zainstaluj program Adobe Premiere Pro. Najlepiej na dysku C. Automatycznie, naciśnij przycisk ok, aż do zakończenia instalacji.
6
Otwórz program Adobe Premiere Pro. Kliknij Przycisk New Project. Wybierz ten sam format pliku, w którym chcesz zapisać obraz. Wprowadź nazwę nagrania i wybierz katalog, gdzie zapisywać wszystkie dane. Zazwyczaj jedna kaseta miniDV z udoskonalanie rozpoczynania godzinę zajmuje od 10 do 20 Gb. Ilości wolnego miejsca na dysku musi być co najmniej trzy razy więcej, niż sam wpis.
7
Naciśnij klawisz F5 lub wybierz File -> Capture. Pojawi się menu do destylacji wideo z aparatu na komputer.
8
Wprowadź gdzie zapisywać pliki. Często katalog i format nagrywania może nie być zgodny z podanym na samym początku tworzenia projektu. Zmień ją na taką samą.
9
W menu, naciśnij przycisk play, a następnie przycisk rec. Zacznie się proces kopiowania. Jeśli kaseta nie jest zwinięty na początek, to najpierw puścić ją. Proces kopiowania zawsze idzie w czasie rzeczywistym. Dlatego na każdą godzinę wideo potrzebuje godzina do kopiowania. Zostaw go w takim stanie.
10
Po zakończeniu kopiowania zapisz plik w oknie, które się pojawi. Następnie przejdź do wybranego wcześniej katalogu, gdzie możesz znaleźć odpowiednie wideo.
Należy zwrócić uwagę
Po podłączeniu kamery do magistrali IEEE1394 ona musi być wyłączona. Tylko po przyłączeniu można włączyć aparat.

Porada
Zamiast aparatu do kopiowania filmów można użyć specjalne odtwarzacze, ale one są tylko na specjalnych studiach i są dość drogie.

logo
Article Categories:
Zdjęcia i wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *