Jak skonfigurować TV-tuner

Tunery TELEWIZYJNE stanowią specjalne urządzenia, które pozwalają przeglądać na komputerze telewizja kablowa lub rozgłaszana satelitarna. Obecnie w sprzedaży można zobaczyć wiele typów tunerów TELEWIZYJNYCH, jednak ustawienia dla każdego z nich praktycznie takie same.

Jak skonfigurować TV-tuner

Trzeba

  • – TV-tuner;
  • – sterownik;
  • – program do odtwarzania sygnału TELEWIZYJNEGO.

Instrukcja

1
Wybierz tuner TV. Ten etap jest, пожалую, najważniejszym w konfiguracji urządzenia. Rzecz w tym, że nie wszystkie tunery TELEWIZYJNE mogą podejść do komputera, zwłaszcza jeśli nie posiadają własnej programem do oglądania filmów. Istnieje urządzenie z wewnętrzną płytką, z podłączeniem przez wolny port Ethernet na routerze i podłączane do portu USB lub portu IEEE 1394 w komputerze. Określ, jakiego typu jest do komputera PC lub laptopa. W razie potrzeby należy zakupić specjalny adapter.
2
Podłącz tuner TV do komputera lub notebooka. Ten etap zależy od tego, jaki typ urządzenia zostały zakupione. Jeśli masz wątpliwości w swoich działaniach, to należy zapoznać się z instrukcją obsługi, która musi mieć następujące TV-tuner. Sprawdź poprawność połączenia złączy.
3
Włącz komputer lub laptop i włóż do napędu płytę ze sterownikami, który był sprzedawany w komplecie z tunerem telewizyjnym. Jeśli takiej płyty nie ma, to potrzebne pliki można pobrać w internecie na stronie producenta urządzenia. Jeśli masz zainstalowany system operacyjny Windows 7, to w niektórych przypadkach sama poprosi, aby pobrać odpowiednie aktualizacje.
4
Zainstaluj oprogramowanie do oglądania kanałów telewizyjnych. Znajduje się ona na dysku, sprzedawanym z tunerem telewizyjnym. W przypadku braku takiego można skonfigurować urządzenie pod Windows Media Center lub pobrać w internecie odpowiednią przeglądarkę. W pierwszym przypadku należy sprawdzić zgodność sygnału TELEWIZYJNEGO przesyłanego tuner TV i odbieranego programu Windows Media Center. Znaleźć takie informacje są dostępne na stronie internetowej http://windows.microsoft.com/.
5
Podłącz tuner do telewizji телевиденью lub anteny. Uruchom program do odbioru sygnału TELEWIZYJNEGO, a następnie kliknij przycisk skanowania kanałów. Jeśli wszystkie powyższe elementy wykonano prawidłowo, to pojawi się lista kanałów cyfrowe. W przeciwnym razie należy sprawdzić prawidłowość podłączenia tunera TV.
logo
Article Categories:
Zdjęcia i wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *