Jak nagrać płytę DVD z kamery

Domowe kamery — świetny wynalazek, który pomaga milionom ludzi zapisz ciekawe momenty życia. Ale jeśli chcesz podzielić się tymi nagraniami z kimś, wygodne nagrać płytę DVD z kamery. Na dziś DVD — najbardziej popularny sposób przechowywania i dystrybucji filmów ślubnych zdjęć do urodzin lub uzdrowiskowych podróży. Można zwrócić się do pracowni digitalizacji, które zajmą ci wszystko na płyty. Ale całkiem możliwe, wykonać tę pracę samodzielnie.

Jak nagrać płytę DVD z kamery

Instrukcja

1
Określ typ używanej kamery. Są kamery cyfrowe, ich oznakowanie mini DV, i używają do nagrywania wideo małe kasety. W tych urządzeniach ma wyjście obrazu przez wyjście cyfrowe FireWire do komputera, a także wyjście analogowe do podłączenia bezpośrednio do telewizora. Inny typ — analogowe kamery wideo, które korzystają z kaset wideo VHS i hi8, ich mniejszą wersję. Najprostszy wariant to kamery, nagrywarki wideo w formacie plików komputerowych na wbudowany dysk twardy lub kartę pamięci.
2
Jeśli masz ostatnia opcja, to po prostu podłącz aparat do komputera kablem idącym w komplecie, lub włóż kartę pamięci do czytnika kart, a następnie skopiuj pliki.
3
Jeśli masz więcej niż stary aparat, to kupić i zainstalować odpowiednie urządzenia do przechwytywania wideo w komputerze. Dla aparatów cyfrowych to kontroler FireWire lub karta 1394. Do analogowych i cyfrowych aparatów cyfrowych idealna karta do przechwytywania wideo lub TV-tuner z wejściem typu „tulipan”. Zwykle TV-tunery używane do oglądania kanałów telewizyjnych na komputerze, ale również mają funkcję nagrywania, czyli kodowania analogowego sygnału wideo. Tak, że można podłączyć miniDV-aparat do tunera tym samym kablem, co i do telewizora. Jakość będzie trochę gorzej, niż za pomocą interfejsu FireWire, ale ten sposób jest łatwiejsze i wygodniejsze.
4
Zainstaluj programy do pracy z sekwencjami wideo. Najlepsze rozwiązanie — pakiet Pinnacle Studio, aktualna wersja nr 15. Z tego programu można łatwo nagrać, obrobić i przepisać na DVD-dysk każdy film z kamery cyfrowej, jak i analogowej. Jeśli masz aparat na analogowych, kasetach, i kupiłeś TV-tuner lub karty przechwytywania wideo, wtedy wraz z nimi otrzymasz oryginalne programy do nagrywania i obróbki danych. Jeszcze jedna opcja dla aparatów cyfrowych — program ScenalyzerLive 4.0 i AnyVideoConverter do przechwytywania i kompresji wideo.
5
Podłącz aparat do komputera. Połącz porty 1394 kontrolera i kamery, jeśli masz urządzenie cyfrowe wideo. W innych przypadkach podłącz wyjście wideo kamery do tunera lub do karty przechwytywania obrazu. Włącz aparat w trybie odtwarzania.
6
Uruchom program pracy z wideo, znajdź przycisk „Rec” i naciśnij ją. Do przechowywania i przetwarzania plików potrzebował dużo wolnego miejsca na dysku twardym komputera — zadbaj o tym z wyprzedzeniem. Zapisz plik wideo w formacie MPEG-2, taka możliwość istnieje w dowolnym programie do obróbki wideo.
7
Uruchom program Nero Burning Rom. Wybierz typ projektu „DVD-Video”. Określ folder z zapisanymi (wklejonymi) z aparatu plików i włóż czysty dysk DVD. Naciśnij przycisk „record” i poczekaj na zakończenie przetwarzania i zapisu danych.
logo
Article Categories:
Zdjęcia i wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *