Jak wyprowadzić flamaster

Małe dzieci lubią rysować markery. Ale, tworząc dzieło, młody artysta może poplamić ubrania. Możesz samodzielnie prowadzić rzeczy w schludny wygląd, wykorzystując ludowe i nowoczesne narzędzia.

Jak wyprowadzić flamaster

Trzeba

  • – amoniak;
  • – soda oczyszczona;
  • – mydło w płynie lub proszku do prania;
  • – benzyna lakowa, obrane benzyna, terpentyna, aceton lub zmywacz do paznokci;
  • – z alkoholem;
  • – odplamiacz lub wybielacz;
  • – specjalny środek do usuwania markerów.

Instrukcja

1
Wymieszać amoniaku z sodą oczyszczoną w proporcji 2:1. W ten sposób powinna być miękka pasta. Nanieść preparat na zabrudzoną powierzchnię i pozostawić na kilka minut. Następnie przetrzeć szlak od plamy starej szczoteczki do zębów. Wypłukać ściereczkę w wodzie i wyprać w normalny sposób.
2
Usunąć ślady po flamastrach na bazie wody za pomocą roztworu mydła. W zbiorniku z ciepłą wodą, wymieszać trochę mydła w płynie lub proszku do prania. Można również dodać 1 łyżkę amoniaku. Zwilż поролоновую gąbkę w otrzymanym roztworze i traktować ją działka.
3
Użyj benzyna lakowa, obrane benzyna, terpentyna, aceton lub zmywacz do paznokci. Za pomocą rozpuszczalników, można łatwo wywnioskować, ślady nawet od wodoodpornych markerów. Do tego zwilż wacik w jednym z wymienionych środków i dołączyć do plamki. Po 5 minutach spłukać odzież i wyprać.
4
Wyprowadźcie plam od długopisów można alkoholem. Na odwrotnej stronie umieść białą ściereczkę lub papierowy ręcznik. Następnie zwilż bawełnianą lub gazy pad w alkoholu i spryskać zanieczyszczoną powierzchnię. Następnie przemyć ślad od plamy pod bieżącą wodą.
5
Skorzystaj z nowoczesnych środków chemii gospodarczej. Nałóż na plamę po flamastrach trochę odplamiacza. Pozostawić na 30-40 minut. Po upływie tego czasu spłukać tkaninę i wypierz z высокоактивным proszku lub z dodatkiem odplamiacza. Do czyszczenia białych tkanin lepiej użyć tlenowy wybielacz.
6
Kup w sklepie z artykułami biurowymi specjalny środek do usuwania śladów od pisaka. Zazwyczaj produkują w postaci kredki lub sprayu. To narzędzie skutecznie usuwa plamy. Stosuje się go na zanieczyszczenie i odczekaj chwilę. Następnie przemyć ślad od plamy pod bieżącą wodą.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.