Jak wyprać wino

Wydaje się, że dla nowoczesnych proszków do prania nie ma rzeczy niemożliwych. Robią białe jeszcze bielsze, kolor jeszcze jaśniejsze, a oto przed kilkoma plamami do tej pory pasują. Plamy z wina zawsze były uważane za jedne z najbardziej uparty, ale przy odpowiednim podejściu można pokonać i ich.

Szczególnym uporem różnią się plamy z czerwonego wina

Instrukcja

1
Najłatwiej wyprać świeże plamy. Jeśli podczas biesiady na ubrania lub obrus niechcący został przechyla kieliszek z winem, natychmiast posypać zaistniały лужицу solą. Jak tylko sól ulegnie zamoczeniu, trza ją i wsypać nową porcję soli, dopóki wina nie zostanie jej впитано.
2
W międzyczasie przygotować roztwór mydła i dodać do niego trochę amoniaku, około 1 łyżka na litr wody. Spryskać plamę roztworem i wytrzeć go miękką szmatką. Po czym wyprać rzeczy całkowicie. W ten sposób, wina, plamy są usuwane całkowicie bez śladu nawet z białych obrusów, nie mówiąc już o innych tkankach.
3
Jeśli amoniaku w domu nie ma, to można zalać świeżą plamę gorącym mlekiem, 10% roztworem kwasu octowego lub firmy należy Ваниш. Wszystkie są dobrze radzą sobie z winiarni plamami, a hiszpanie i wcale zalać plamę z czerwonego wina białego wina, argumentując przy tym, że białe wino z ubrania wyprać znacznie łatwiej, niż czerwone.
4
Znacznie poważniejsza sytuacja staje się, jeśli plama udało застареть i dokładnie въелось w tkankę. Aby go usunąć, trzeba wykonać specjalne бензиновое mydło. Weź 180 ml czystej benzyny, 4 ml alkoholu, 6 ml wodnego roztworu amoniaku i 12 ml kwasu oleinowego. Wszystkie te składniki można bez problemu kupić w aptece lub sklepie. Rozpuścić w benzynie kwas i alkohol, a potem dodawać do mieszaniny amoniaku ciągle mieszając. Nałóż „mydło” na miejscu, daj mu czas do ekspozycji i wyprać rzeczy w normalnym roztworze wody z mydłem. Jeśli na tkaniny pozostały fioletowe lub niebieskie plamy, spryskaj je wodą utlenioną lub zwykłej Białości. Pamiętaj, stosować Biel można tylko na białych naturalnych tkankach.
5
Na kolorowym samej tkaniny lepiej skorzystać z mieszaniną gliceryny i żółtka jaj w proporcji jeden do jednego. Do prania rzeczy po obróbce żółtko można tylko w chłodnej wodzie, w przeciwnym razie resztki jaja zwinięte i umyć je z tkaniny będzie bardzo trudno.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.