Jak отпаривать suknia ślubna

Tylko że kupili suknię ślubną, zgrane z opakowania, trzeba doprowadzić do porządku – tkaniny gładkie, pozbyć się слежавшихся fałdy, rozwinąć falbanki i plisami. Można to zrobić w salonie, gdzie można kupić strój. Ale czasami nie ma takiej możliwości. Jak to zrobić? Spróbuj отпарить sukienka samodzielnie.

Jak отпаривать suknia ślubna

Trzeba

  • – ono?;
  • – żelazko;
  • – gaza;
  • – deska do prasowania;
  • – wieszaki na ubrania.

Instrukcja

1
Przeczytaj etykietę sukienki – tam musi być podany skład tkaniny. Najczęściej suknie ślubne szyte są z różnych odmian poliestru. On nie należy do mocno мнущимся materiałów. Jednak sukienka, spakowane w pudełko, na pewno powstały слежавшиеся fałdy, a wykończenie смялась.
2
Przywdziej strój. Jeśli stanik nie wymaga prasowania, lepiej nie dotykaj go. Zajmijcie się spódnicy – ona na pewno będzie wymagać obróbki.
3
Jeśli masz sprzęt ono?, można bardzo szybko doprowadzić sukienka jest w porządku. Wlać wodę do urządzenia, włącz go i powiesić ubranie na wieszaku. Najpierw praca w dużych powierzchni – puf spódnice, kilofy, falbanki. W ostatniej kolejce отпарьте rękawy i wykończenie stanika. Nie zapomnij i o niższych spódnicach – jeśli są wilgotna, sukienka nie będzie wystarczająco bujną.
4
W przypadku braku отпаривателя ci może pomóc żelazko. Dobrze, jeśli posiada funkcję pionowego parowania. Powiesić sukienka na wieszaku i traktować go prom żelazka ustawionego na tryb „jedwab”. Jeśli ubranie szyte z grubej tkaniny, który naśladuje тафту lub atlas, spróbuj wyższą temperaturę.
5
Jeśli twoje żelazko nie działa w pozycji pionowej, spróbuj delikatnie отгладить sukienka. Do pracy potrzebny jest pomocnik, który będzie chwytać bujne spódnice, aby свежевыглаженное płótno nie мялось. Rozłożyć deskę do prasowania i przetwarza tkanina od wewnątrz. Szczególnie ostrożnym należy być z obróbką – haftem z kryształkami, пайеткам lub kuleczki. Prasować sukienka najlepiej przez 2-3 warstwy gazy – tak można uważać, aby nie uszkodzić i nie испачкаете materię.
6
Sukienka z obszernej spódnicy ozdobionej подборами i буфами nie zawsze jest to możliwe wygładzić. Spróbuj w inny sposób. Powiesić ubranie na wieszaku, wzmocnić je nad wanną i puść gorącej wody, szczelnie zamykając drzwi łazienki. Gorąca para wypełni pomieszczenie i распрямит слежавшиеся fałdy i falbany.
7
Przygotowane prom lub żelazkiem sukienka nie chowaj do szafy. Powiesić go tak, aby szeroka spódnica w pełni poradziła sobie. Nie należy nosić strój od razu po żelazku – ja pomnetsya jeszcze bardziej. Sukienka musi odpocząć kilka godzin, wtedy ono zachowa swój kształt do końca uroczystości.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *