Jak wyposażyć klatkę dla świnki morskiej

Prędzej czy później wszyscy rodzice borykają się z problemem: dziecko chce zwierzaka. Kot lub pies nie zawsze pasują. Przyczyną może być brak czasu na opiekę nad zwierzakiem lub brak środków na specjalistyczne karmy. Kup w domu świnkę morską. To bardzo miłe i przyjazne zwierzę, opiekować się nim twoje dziecko będzie w stanie samodzielnie i jedzenie potrzebna jest najłatwiejsza.

Jak wyposażyć klatkę dla świnki morskiej

Trzeba

  • – komórka z wytrzymałego łatwo моющегося materiału;
  • – wióry lub trociny;
  • – stabilna karmnik;
  • – azyl dla wypoczynku;
  • – poidło;
  • – żłobek dla siana z drutu.

Instrukcja

1
Świnka morska jest znacznie lepiej czuje się w towarzystwie. W towarzystwie sobie podobnych świnki morskie zachowują się bardziej interesujące. Dla jednej – dwóch świnek klatka powinna mieć wymiary nie mniejsze niż 90 x 40 x 38 cm, Jeżeli zwierzęta trzech, długość komórki należy zwiększyć o 15 cm.
zrobić klatkę dla świnki
2
Nie zapominaj, że świnka morska – gryzoń. Materiał, z którego wykonana jest komórka, musi być odporny na погрызам. Najlepiej, jeśli ściany komórki są wykonane z wytrzymałych metalowych никелированных prętów. Można użyć do budowy domku pleksi lub inne materiały syntetyczne. U niego muszą być niskie nóżki.
świnka morska objawy ciąży
3
Dno klatki powinno być z łatwością моющегося materiału. Najlepiej z mocnego tworzywa sztucznego. Bardzo wygodne, jeśli w domu gryzoni będzie podwójna perforowany spód. To ułatwi opiekę nad zwierzętami, a w szpitalu będzie mniej zabrudzeniem.
świnek morskich ja i on nie umieliśmy w jednej klatce nierdzewnej gryzienie
4
Podłoga w klatce посыпайте drewna wiórów lub trocin liściastych gatunków drewna. Żywica drzew iglastych jest szkodliwa dla świnek. Nie należy umieszczać w klatce podarte gazety, zawierają tusz drukarki farbę, która może zatruć zwierząt.
jak samemu zorganizować komórkę длякрысы
5
Upewnij się domek, w którym twoja świnka będzie odpoczywać. U niego nie powinno być dna, aby ci było łatwiej go czyścić. Można zawiesić w klatce hamak, półki-kanapie lub rurę. Będzie bardziej interesujące obserwować zwierzęta.
hamaki dla szczurów własnymi rękami szczegółowa instrukcja
6
W klatce dla świnek morskich można umówić się na drugie piętro. Najważniejsze, że strop nie był wykonany z siateczkowego materiału. Świnka może upaść i spowodować uszkodzenie łapy. Wspinać też musi być wygodne dla twojego pupila: dość łagodnym i zrównoważonym. Świnka morska – nie jest to dekoracyjna szczur, ona nie lubi wspinać się po krat.
7
Nie należy umieszczać w klatce koło do biegania. Świnka może łatwo uszkodzić kręgosłup. Lepiej uwolnić zwierzę razy dziennie chodzić po pokoju. W tym czasie komórkę można oczyścić i umyć.
8
Zwykły klatki świnka łatwo odmieni. Na mokrej ściółce zwierzę może łatwo złapać przeziębienie. Dlatego należy umieścić w klatce pionową klatki w postaci odwróconej butelki z tym zaworem.
9
Karmnik też musi być dość ciężka. Najlepszy wybór – wysokiej jakości ceramika. W niektórych domkach zamontowane wysuwane karmniki, które mogą być łatwo czyszczone z zewnątrz.
10
Siano dla gryzoni ułożyć w specjalne przedszkola, które są przymocowane do prętów klatki. W tym przypadku trawa nie będzie растаскиваться w klatce i nic się nie stanie od wydzielin zwierząt.
11
Zainstaluj komórkę w ciepłym, dobrze oświetlonym miejscu, z dala od przeciągów. Nie należy umieszczać blisko обогревательным urządzeń, jasne lamp lub telewizora.
logo
Article Categories:
Sprzęt i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *