Jak wynająć mieszkanie w Samarze bez pośredników

Wynajem mieszkania w Samarze, jak w każdym dużym mieście, nie są tanie. Nic dziwnego, że ludzie, którzy chcą wynająć mieszkanie, chcą zaoszczędzić. Jedną z opcji jest znaleźć odpowiednie mieszkanie samodzielnie, bez udziału pośredników. Procedura wyszukiwania, w takim razie nieco się komplikuje, ale w przypadku sukcesu, można zaoszczędzić od 30 do 50 procent kosztów miesięcznego wynajmu.

Jak wynająć mieszkanie w Samarze bez pośredników

Trzeba

  • – paszport;
  • – pieniądze do zapłaty czynszu najmu.

Instrukcja

1
Przy samodzielnym poszukiwaniu mieszkania do wynajęcia poszukaj opcji na różnych tematycznych stronach. Ogłoszenia o złożeniu mieszkania bez pośredników przedstawione, na przykład tutaj: http://samara.irr.ru/real-estate/rent/?rnd=490 lub http://www.arenda63.ru/ . Taki sposób wyszukiwania pomoże ci zaoszczędzić pieniądze na wypłaty prowizji agencji nieruchomości. Można również skorzystać z reklam, umieszczonych w różnych publikacjach drukowanych, jak общетематических, jak i poświęconych konkretnie nieruchomości. Na przykład, w edycji „Zielony kwadrat”, wychodzącym w Samarze, ogłoszenia o wynajem bezpośrednio od właścicieli mieszkań są oznaczone specjalnymi ikonami.
2
Przemyśl swoje wymagania co do przyszłego mieszkania – żądane położenie mieszkania, powierzchnia, cena, a także to, czy potrzebujesz tymczasowe zameldowanie. Po tym, można wybrać z różnych zdań to, co ci odpowiada. Również w trakcie analizy informacji, należy zwrócić uwagę na zgodność kosztów wynajmu среднерыночным wskaźników. Cena za miesiąc pobytu w kawalerce w odległej dzielnicy zaczyna się od 6000, podczas gdy w bardziej popularnych miejscach wynajem podobna powierzchnia mieszkania może kosztować od 11000 i więcej.
3
Odwiedź wybrane mieszkania. Przy wynajmie meblowanego mieszkania należy zwrócić uwagę na stan sprzętu agd i urządzeń sanitarnych. Wszystko musi być sprawne. Podczas spotkania z właścicielem omów, jakie działania w sprawie zmian sytuacji jest gotów tolerować, jeśli jest to potrzebne. Na przykład, kontrowersyjna kwestia może stać się wywóz części starych mebli, aby zwolnić miejsce dla twojej.
4
Wybierając odpowiednią opcję, należy ująć z właścicielem mieszkania umowę o pracę. W nim powinny być uwzględnione warunki, termin i cenę wynajmu. Również tam rejestruje informacje dotyczące zastawu, który powstaje w minimum cena za miesiąc pobytu w apartamencie. Wskazane jest także wcześniejsze porozumienia o dostępie do mieszkania, na przykład, aby pan przyszedł tam tylko po wcześniejszym zgłoszeniu. Umowa pożądane jest, aby zapewnić u notariusza. W opracowaniu samego umowy może pomóc prawnik specjalizujący się w prawie majątkowym.
5
Jeśli masz zamiar wykonać czasową rejestrację, należy uzyskać na to pisemną zgodę właściciela lub przyjdź do biura paszportowego wraz z nim. Nie będzie on w stanie podpisać niezbędne dokumenty. Przy składaniu tymczasowego zameldowania twoja ciągła rejestracja utrzyma. Przepisane lepiej na cały czas trwania umowy najmu.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.