Jak wyłączyć śledzenie

Czasami na komputerach użytkowników mogą być zainstalowane specjalne programy monitorowania jego działania. Najczęściej to są keyloggery, stosowane w celu oszustwa.

Jak wyłączyć śledzenie

Trzeba

  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Znajdź na komputerze listę zainstalowanych programów w odpowiednim menu panelu sterowania. Znajdź wśród nich te, które zapewniają innym użytkownikiem wykonywać śledzenie swoich działań w systemie, na przykład, Radmin lub jego odpowiedniki. Zaznacz pozycje na liście w prawej części znajdź opcję odinstalować.
2
Uwaga przed usunięciem programu, należy je zamknąć, w przeciwnym razie mogą wystąpić konflikty w systemie. Po usunięciu uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy są uruchomione na komputerze procesy śledzenia.
3
Jeśli nie można ustalić, czy jest zainstalowany program śledzenia na swoim komputerze, uruchom menedżera zadań, naciskając kombinację klawiszy Alt+Ctrl+Delete lub Shift+Ctrl+Esc w systemie operacyjnym Windows Seven. Przejdź na zakładkę procesy i znajdź wśród nich te, które odnoszą się do programów śledzenia, zazwyczaj mają podobne nazwy. Również ustalić śledzenie swoich działań na komputerze pomoże okresowe przeglądanie wychodzącego ruchu, jeżeli jest on dłuższy niż zwykłą normę, to najprawdopodobniej na komputerze zainstalowane są pewne programy, które używają go bez twojej zgody.
4
Pobierz i zainstaluj na komputer niezawodny system ochrony przed spyware. Tutaj również może podejść antywirus Dr. Web i inne narzędzia podobnego przeznaczenia. Również pobrać program antyspyware.
5
Należy okresowo sprawdzać listę uruchomionych procesów i programów zainstalowanych na komputerze, należy śledzić poziom ruchu wychodzącego i nie instaluj programów nieznanych twórców, pobranych z podejrzanych zasobów internetu, w czasie aktualizuj oprogramowanie i wykonaj pełne skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów przynajmniej jeden-dwa razy w tygodniu.
Porada
Wykonuj wszystkie czynności pod kontem administratora.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.