Jak wyłączyć ładowanie strony

Z jakiegoś powodu użytkownik może trzeba blokowanie danej strony internetowej. Pod blokadą oznacza zakaz pobierania strony. Można tego dokonać za pomocą standardowych SYSTEMU.

Jak wyłączyć ładowanie strony

Instrukcja

1
Aby wyłączyć pobieranie danej witryny na komputerze, musisz mieć uprawnienia administratora, tak jak trzeba dostosować niektóre foldery systemowe. Jeśli nie masz takich uprawnień, należy utworzyć w systemie użytkownika, który będzie miał dostęp do wszystkich folderów systemowych i plików. Dalej wejdź w dysk lokalny, na którym zainstalowany jest system operacyjny.
2
Zwykle jest to kategoria dysku „Z”. Aby to sprawdzić, na ekranie startowym naciśnij skrót o nazwie „Mój komputer”. Dalej pojawi się lista wszystkich dysków lokalnych, które znajdują się na komputerze. Znajdź ten, w którym znajduje się folder Windows. Przejdź do sekcji system32. Znajdź folder o nazwie drivers i w nią kliknij dwa razy na folderze etc. Teraz trzeba znaleźć plik o nazwie hosts. To systemowy dokument, w którym są zalecane ustawienia dla witryn.
3
Otwórz go. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy. Pojawi się menu kontekstowe, w którym należy wybrać w menu „Otwórz za pomocą”. Dalej na liście programów kliknij „Notatnik” to mały edytor tekstu. Pojawi się w kilku zdaniach. Znajdź linię ze słowem localhost. Poniżej wpisz miejsce, do którego trzeba zablokować dostęp. Następnie zapisz dokument.
4
Zablokować dostęp można również za pomocą specjalnego oprogramowania. Zazwyczaj jest to program do skanowania ruchu sieciowego. Otwórz taki program na komputerze. Jeśli jej nie masz, pobierz z internetu i zainstaluj. Znajdź „Ustawienia” tego narzędzia. Następnie przejdź do zakładki „Zablokowane strony internetowe” lub „Kwarantanna”. Kliknij przycisk „Dodaj” i wpisz nazwę strony internetowej. Masz opcje mogą się różnić w związku z korzystaniem z innego oprogramowania.
logo
Article Categories:
Hosting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *