Jak wykupić komunalne pomieszczenie

Gminy nie mieszkalne lokal jest własnością gminy i jest przekazywana przez obywateli w drodze uchwały na zasadach odpłatności. Aby odkupić miejskiej nieruchomość, należy zwrócić się z wnioskiem do балансодержателю domu lub bezpośrednio do wydziału polityki mieszkaniowej rady gminy.

Jak wykupić komunalne pomieszczenie

Trzeba

  • – paszport;
  • – oświadczenie;
  • – rozporządzenie;
  • – кадастровые wyciągu;
  • – paragon zakupu.

Instrukcja

1
Zgodnie z ustawą nr 159-Ф3 masz prawo na pierwszeństwo zakupu, pomijając aukcyjne aukcje, jeśli wynająć miejskie lokal od ponad dwóch lat. Wcześniej termin poboru wykupu wynosiła podczas korzystania z pomieszczenia ponad trzech lat.
2
Aby odkupić арендуемое miejskie lokalu, skontaktuj się z wnioskiem do wydziału polityki mieszkaniowej administracji lokalnej. Wniosek rozpatrzą w ciągu 30 dni otrzyma pisemną odpowiedź wstępna o decyzji miejskich lub powiatowych władz, ceny pomieszczenia.
3
W przeważającej dobrze możesz wpłacić całą kwotę od razu lub uzyskać raty na trzy lata. Jeśli w pomieszczeniu jest przekazywana na zasadach odpłatności na raty, to będzie to zaznaczono w uchwale. Większość banków ROSJI gotowi zaoferować małym i średnim firmom kredyty na preferencyjnych warunkach do nabycia mienia komunalnego.
4
Federalny urząd państwowy rejestracji centrum musisz okazać swój paszport, wyciąg z katastralny paszport, kopię katastralny planu i wyjaśnienie gminy pomieszczenia, potwierdzenie płatności za выкупаемое pomieszczenie, oświadczenie, kserokopie wszystkich dokumentów i potwierdzenie płatności za rejestrację. W ciągu jednego miesiąca prawo własności wprowadzą.
5
Jeśli planujesz kupić nie mieszkalne miejskie pomieszczenie, które nie znajdowało się w dzierżawie, to złóż wniosek балансодержателю domu lub bezpośrednio do wydziału polityki mieszkaniowej.
6
Prawa poboru wykupu nie masz, więc zaprasza do udziału w aukcji, i известят o ich początku, po tym, jak uzbiera się wystarczająca liczba chętnych na zakup nieruchomości komunalnych.
7
Na aukcji jesteś zobowiązany zapłacić za prawo do wykupu miejskie pomieszczenie. Na podstawie uchwały trzeba zapłacić określoną cenę mienia komunalnego, po czym będziesz mógł zarejestrować prawo własności, uprzednio załatwiwszy кадастровые dokumenty w dziale WIT i po udzieleniu absolutorium.
logo
Article Categories:
Kupno i sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *