Jak wykupić domenę

Otwierając własną stronę internetową, można spotkać się z koniecznością nabycia dla niego nazwy domeny. Zrobić to bardzo proste, przy zachowaniu określonego algorytmu działania.

Jak wykupić domenę

Trzeba

  • – komputer;
  • – dostęp do internetu;
  • – adres strony, która dokonuje rejestracji nazw domen

Instrukcja

1
Kupując nazwa domeny, upewnij się, że nie korzystałeś wcześniej – może nie najlepsza reputacja. Do tego istnieje wiele specjalistycznych serwisów, które pomagają użytkownikowi poznać historię domen. Na przykład ten: http://stat.reg.ru/history_search Kliknij na link, wpisać w wyświetlone pole domena, a następnie kliknij przycisk „OK”. Jeśli po sprawdzeniu pojawi się komunikat: „Domena nie znaleziono”, śmiało kupuj wybrana nazwa. W przypadku, gdy system zapewni pewną historię domeny, wykonaj poniższe czynności.
2
Otwórz stronę główną wyszukiwarki oprogramowania. Znajdź na niej kontakty z pomocy technicznej. Po znalezieniu żądanego e-mail, napisz list z uwagą, czy заинтересовавшего ciebie domeny jakieś sankcje od wyszukiwarki. W przypadku negatywnej odpowiedzi, zarejestrować go. Jeśli jakieś sankcje na domenę obecne, wybierz dla swojej strony internetowej inna nazwa domeny.
3
Definiując nazwa im, nie spiesz się kupować go w przypadkowo попавшемся serwisie. Na dzień dzisiejszy funkcjonuje wiele firm-dystrybutorów sprzedających domeny w atrakcyjnych cenach. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze na zakup nazwy domeny. Przy wyborze tego lub innego sprzedawcy, w przemyślany sposób zapoznać się z jego opinią, poznaj opinie klientów na innych forach. Zaznaczając, że wybrana firma cieszy się pozytywną opinią, śmiało korzystaj z jej ofertą.
4
Do płatności w ramach systemu płatności użyj WebMoney (webmoney.ru). Działa praktycznie ze wszystkimi rejestratorami domen.
5
Istnieje i inna opcja rejestracji nazwy domeny na stronie: http://nic.ru/ Zarejestruj się na tej stronie, klikając na link „Zostań klientem”. Sprawdź, czy jest wolna interesujący ciebie domenę. Wpisz w wierszu znajdującym się w środku okna programu, jego nazwę, lub skorzystaj z serwisu doboru nazwy domeny.
6
Dokonując wyboru odpowiedniej nazwy domeny, zapłać za niego dowolny z dostępnych na miejscu sposobów. Po zarejestrowaniu nazwy domeny, nie trać loginu i hasła, aby zalogować się na swoje konto na stronie internetowej rejestratora – należy podać nazwy serwerów DNS hosting, na którym można umieścić swoją stronę (zazwyczaj jest ich dwóch). Po określeniu tych danych odbędzie się od kilku godzin do kilku dni, zanim twoja strona zacznie się otwierać na zarejestrowanej nazwie domeny. Pamiętaj o tej funkcji i nie martw się, jeśli od razu po rejestracji nazwy i umieszczeniu witryny na hostingu twój zasób nie działa.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.