Jak wyjaśnić dziecku, że tata z wami nie mieszka

Niepełne rodziny, w których matka sama wychowuje dziecko, także powszechne, jak i rodziny, gdzie oboje rodzice. W sytuacji, gdy kobieta decyduje się rodzić bez męża, lub małżonkowie rozstają się wkrótce po urodzeniu dziecka, oczywiście, nie jest łatwe. Jak mamy wytłumaczyć dziecku, gdzie jego ojciec, dlaczego mieszka osobno? Przecież, gdy maluszek podrośnie, to z pewnością zapyta o tym.

Jak wyjaśnić dziecku, że tata z wami nie mieszka

Instrukcja

1
Z pewnością, prędzej czy później takie pytanie zostanie zadane, więc nie należy jej się bać. Lepiej odpowiadać na niego prawdę. Oczywiście, dziecko do niczego poznać szczegóły. Odpowiadając dziecku, staraj się nie przeciążać go niepotrzebnych informacji, mówiąc o przyczynach swojego rozstania z małżonkiem. Maluszek jeszcze nie jest w stanie to wszystko zrozumieć. Tym bardziej nie sprawiaj o ojcu swojego dziecka negatywnie, jeśli, być może, jeszcze nie przeżyli swoje uczucia do niego. Odpowiedź „Tata nas zostawił” może szkodzić i przestraszyć dziecka więcej, niż sam fakt braku ojca w jego życiu.
2
Dla pomyślnego rozwoju dziecka staraj się zachować pozytywny obraz ojca. Spróbuj krótko i spokojnie wyjaśnić крохе, że ojciec go kocha, ale na razie nie może cię odwiedzać, ponieważ mieszka w innym mieście. Lub opowiedz historię o tym, jak zakochał się w mężczyznę, jak się urodził to takie wspaniałe dziecko. Ale, niestety, jego tata nie mógł zostać z tobą, więc można kształcić syna lub córkę jednego.
3
Najważniejsze, aby dziecko wie, że brak ojca w pobliżu nie sprawia, że jego matkę biedną, porzuconą i niepewnym siebie kobietą. Pamiętaj, że dzieci są nieszczęśliwi i w rodzinach, gdzie oboje rodzice. Bądź samodzielne i odpowiedzialne. Zrób wszystko, aby stworzyć wokół swojego dziecka harmonijną, dostatnie, pełne miłości środowisko, dbać o niego i pomóc w jego rozwoju. A dziecko, jak zwykle postrzega rzeczywistość tak, jak się do niej odnoszą się jego bliscy ludzie.
Porada
Jeśli trzeba wychować dziecko jedną, zwłaszcza jeśli chodzi o wychowanie syna, postaraj się zrobić tak, aby w jego otoczeniu na pewno obecni byli mężczyźni. Niech to będzie dziadek, wujek, twój brat lub inny krewny, któremu dziecko może naśladować. Najważniejsze, abyś miał z nimi dobre relacje.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.