Jak wydzielić strefy w pokoju

Składając wnętrze pokoju, bardzo ważne jest, aby prawidłowo zrobić zagospodarowania przestrzennego. Ponieważ prawie każde pomieszczenie w domu wielofunkcyjne, zaleca się wizualnie oddzielić różne strefy od siebie. Na przykład, w salonie może znajdować się miejsce do wypoczynku, do rękodzieła, do przechowywania rzeczy, dom, biuro itp..

Jak wydzielić strefy w pokoju

Instrukcja

1
Wybierz najbardziej odpowiedni dla ciebie sposób funkcjonalnego zagospodarowania przestrzennego. Jest ich sporo: można używać oświetlenie, kolory, materiały wykończeniowe, pomosty, telefony stacjonarne przegrody itp. Wybór metody jest indywidualny i zależy od przeznaczenia pomieszczenia, jak i od cech jego projektu.
2
Zrób listę obszarów, które trzeba będzie przeznaczyć w każdym pokoju. Ta lista jest dla każdego i zależy od trybu życia domowników i wielkości pomieszczeń. Na przykład w sypialni może być miejsce odpoczynku, spania, przechowywania rzeczy, a także miejsce, gdzie można doprowadzić się do porządku. Przestronny wc może składać się z toalety, miejsca do podejmowania zabiegów wodnych, strefy przechowywania rzeczy i tereny rekreacyjne.
3
Narysuj plan pokoju na papierze lub skorzystaj z programem-harmonogramu wnętrz. Na planie należy określić, gdzie będzie znajdować się ta lub inna strefa, jak dokładnie będzie znajdują się meble, gdzie będą znajdować się granice między strefami i jak będą one oznaczone. Można użyć w pokoju jeden i ten sam sposób funkcjonalnego zagospodarowania przestrzennego dla zaznaczenia każdej strefy lub łączyć kilka opcji.
4
Jeśli planujesz zrobić remont, podzielić pomieszczenie na strefy za pomocą budowy wybiegów i zmiany poziomu sufitu. Pomosty powinny być umieszczone tak, aby gospodarstwa domowe nie potykali się o nich. Co do zmiany poziomu sufitu, to ważne jest, aby pamiętać o jednej rzeczy: miejsce z niskimi sufitami będzie podświadomie postrzegane jako bardziej wygodne i bezpieczne, niż teren z wysokimi.
5
Jeśli zamierzasz zrobić remont, oddzielić strefy od siebie za pomocą zmiany materiałów wykończeniowych lub kolorów. Zmiana koloru jest szczególnie ważne w pokojach dziecięcych: część sypialna może być uznana jasno-niebieskim, nauczania – na zielono, sportowa – czerwony, plac – pomarańczowym itp. Korzystanie z różnych wykończenia najbardziej właściwe w salonie, łączący się z kuchnią: płytki w jednej strefie i parkiet w drugiej pomogą podkreślić przejście z jednej strefy do drugiej.
6
Jeśli zagospodarowania przestrzennego trzeba zrobić szybko i bez naprawy – wolą oddzielenie stref za pomocą oświetlenia lub mobilnych ścian działowych. Jako ścianek działowych można stosować ekrany, zasłony, firanki, kraty itp. Oświetlenie powinno być punktowym: użyj kinkiety, lampy podłogowe, lampy stołowe dla zaznaczenia każdej strefy.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.