Jak wyczyścić kocioł z sadzy

Po dłuższym marszu twój kocioł pokryte sadzą? Nie rozpaczaj. Istnieje wiele sposobów, aby odzyskać котелку jego dawny wygląd. Ale pamiętaj, że wybór środka czyszczącego zależy od powierzchni (эмалированное podłogowa, żeliwo, itp.) i stopnia zabrudzenia.

Jak wyczyścić kocioł z sadzy

Trzeba

  • – gąbka;
  • – soda;
  • – metalowa szczotka;
  • – „Шуманит”/”Аромикс 60″/”Антинагар” itp.

Instrukcja

1
Sadza – to produkt spalania związków organicznych. Oczyścić ją z powierzchni żeliwnego kotła pomogą ci abrasives (рассыпчатые, drobnoziarniste substancje). Jeśli na zewnętrznych ścianach niewielka warstwa sadzy, to użyj sody. Weź gąbkę z twardego włókna. Zwilż ją wodą. Nałóż sody na zanieczyszczoną powierzchnię. I kolistymi ruchami оттирайте sadza, aż wyczyść kocioł w pełni.
2
Ale jeśli warstwa sadzy wynosi 1-2 mm, w ten sposób już nie pasuje. Aby usunąć takie zanieczyszczenia trzeba oddziaływania wysokiej temperatury. Napełnić kocioł wodą. Doprowadzić ją do wrzenia. Delikatnie spuścić całą wodę. Weź twardej szczotki z metalowym włosiem i podłużnymi ruchami czyścić sadzę. W ten sposób można usunąć podstawowa warstwa sadzy. A pozostałe zanieczyszczenia wyczyścić za pomocą sody lub środków czyszczących zawierających materiały ścierne.
3
Do czyszczenia warstwy sadzy, której grubość wynosi 3 mm i więcej, użyj „Шуманит”. Po czyszczeniu metalową szczotką, załóż gumowe rękawice i równomiernie nanieść na ściany kotła to narzędzie. Przenikając przez otrzymane w wyniku mechanicznego oddziaływania bruzdy, substancje aktywne „Шуманита” przenikają w głąb zanieczyszczenia i szybko rozpuszcza sadzę. Ale ponieważ w skład narzędzia wchodzą silnych rozpuszczalników chemicznych, należy przestrzegać zaleceń dotyczących bezpieczeństwa. I przed przygotowywaniem żywności w kotle dodatkowo traktować go płynem do mycia naczyń.
4
Do czyszczenia powierzchni emaliowanych kotłów używać tylko środki chemiczne, w skład których wchodzą substancje, solvent sadzę. Rzecz w tym, że materiały ścierne i metalowe szczotki mogą uszkodzić szkliwo, kocioł zacznie rdzewieć. Dlatego oddziaływanie mechaniczne w tym przypadku powinny być minimalne.
5
Aby delikatnie i szybko wyczyścić szkliwa kocioł z sadzy, użyj jeden z następujących środków: „Аромикс 60”, „Антинагар”, „Kombi PD”, „Ситроглим”. Przy użyciu tych środków, należy przestrzegać instrukcji. Jeśli usunąć wszystkie zanieczyszczenia raz się nie udało, to powtórz tę procedurę tyle razy,.
logo
Kategoria:
Naczynia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.