Jak wyczyścić dół kurtki w warunkach domowych

Puchowa kurtka z kapturem, znajdzie się w szafie praktycznie u każdego. Codzienne przejazdy w transporcie publicznym, prywatnym samochodem i zakupy dają o sobie znać. Sprawa bardzo szybko się brudzi. Aby twój dół kurtki służył ci jeszcze kilka sezonów, za nim należy starannie dbać.

Wyczyścić dół kurtki

Trzeba

  • Woda, proszek, pralka, piłki tenisowe, ocet, sól, szczotka, wacik

Instrukcja

1
Nie wszystkie kurtki można prać w pralce. Tu na ratunek przychodzą dostępnych środków. Jeśli trzeba oczyścić swój produkt od osadów zanieczyszczeń, w pół litra wody, dodać łyżkę proszku do prania. Zwilżyć szczoteczkę w roztworze i oczyścić obszarów problemowych. Następnie zwilżoną wodą szmatką usunąć mydłem z powierzchni i powiesić dół kurtki na wieszaku, aby wysechł.
2
Jeśli twój dół kurtki odnosić się do tych, które można prać w pralce, to śmiało go używać. Przenieś się razem z пуховиком w bęben maszyny 3-4 tenisowe piłki. Jest to konieczne do tego, aby puch nie mylił się w jednym miejscu. Przed tym, jak umieścić dół kurtki w maszynę do pisania, sprawdź dokładnie wszystkie kieszenie w poszukiwaniu pozostawionych rzeczy i odpinanie pasów i kaptur. Po praniu najlepiej rozwinąć puch na całej powierzchni puchowe kurtki, a następnie powiesić na wieszaku, żeby do końca suszy.
3
Jeśli uprawy, tłusta plama, to można go usunąć za pomocą następującego rozwiązania. Na pół litra wody, dodać łyżkę octu i soli. Następnie czystą szmatką, zwilżoną w roztworze, przetrzyj miejsce zanieczyszczenia, po – wytrzeć bawełnianą dyskiem nasączonym wodą.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.