Jak wyciąć fragment obrazu w photoshopie

Program Photoshop dzięki swoim szerokim możliwościom graficznym cieszy się zasłużoną popularnością. Jednymi z najbardziej rozpowszechnionych technik pracy w Photoshopie są kadrowanie obrazu i wycinanie części obrazu, aby później wstawić.

Jak wyciąć fragment obrazu w photoshopie

Instrukcja

1
Uruchom program, a następnie otwórz edytowane zdjęcie, wybierz w menu zakładkę „Plik”. W tym przypadku trzeba przyciąć zdjęcie, wybierz na pasku narzędzi w lewej części okna programu narzędzie „Przyciąć”. Przesuń kursor do obrazu i kliknij myszą w miejscu, gdzie będzie znajdować się jeden z kątów przyszłości przyciętego obrazu – np. lewy górny.
2
Przesuń kursor w dół i w prawo, określając wymiary obrazu. Nie bój się zrobić to niedokładnie, będziesz miał okazję poprawić rozmiary. Kliknij myszką, w edycji obrazie pojawią się ścieżki obcinania. Można zmienić rozmiar, ciągnąc myszką dedykowany obwód w dobrym kierunku.
3
Wprowadzenie wymiary, przesuń kursor myszy na pasku narzędzi i wybierz dowolne narzędzie. Pojawi się komunikat z prośbą o potwierdzenie kadrowanie obrazu. Kliknij „OK”, obraz zostanie przycięty. Zapisz go w odpowiednim formacie: „Plik – Zapisz”. Jeśli planujesz umieścić zdjęcie w internecie, wybierz opcję „Save for Web”. W tym przypadku, można wybrać jego jakość i „ciężar” (rozmiar w kilobajtach).
4
Bardzo często istnieje potrzeba wyciąć element obrazu do dalszej pracy z nim. Jeśli potrzebny jest prostokątny fragment, skorzystaj z narzędzia „zaznaczenie Prostokątne”. Przewiń do żądanego obszaru obrazu, a następnie skopiować zaznaczony fragment – Edycja – Kopiuj”. Teraz możesz wkleić skopiowany fragment w każde zdjęcie. Aby wstawić go w odpowiednie miejsce, wskaż żądany obszar narzędzie „zaznaczenie Prostokątne”.
5
W przypadku, gdy вырезаемый obiekt ma skomplikowany kształt, należy go zaznaczyć za pomocą narzędzia Pióro. Wybierz go, a następnie w górnej części okna zaznacz opcję „Drodze”. Zwiększenie fragment obrazu do żądanej wielkości, оконтурьте jego kolejnymi kliknięciami myszy. Zamknąć kontur, a następnie kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz „wybór”. Skopiuj zaznaczony fragment: „Edycja – Kopiuj”. Teraz można go wkleić w dowolnym obraz.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *