Jak wybrać profesjonalną kamerę

Kamery dziś nikogo nie dziwi. To cud techniki teraz jest obecny nie tylko ekipy telewizyjne, ale i zwykłych użytkowników, którzy chcą udokumentowane uchwycić ważne chwile w życiu. Ale jeśli do użytku domowego, można ograniczyć się do amatorskiej kamery, to do bardziej poważnej działalności konieczne profesjonalny model.

Jak wybrać profesjonalną kamerę

Instrukcja

1
Kamery wideo są nie tylko przez profesjonalnych i konwencjonalnych. Istnieje jeszcze jeden rodzaj – полупрофессиональные, które zbliżają się w funkcjonalności do profesjonalnych i są używane zaawansowanych amatorów, a nawet przez niektórych operatorów do kręcenia reportaży. Jeśli nie pracujesz przez operatora w dużej telewizji, to śmiało rób wybór na rzecz właśnie полупрофессиональной kamery, bo ona daje znacznie lepszą jakość, niż domowe modelu.
2
U pół-profesjonalnych kamer dobry трехматричный obiektyw (matrycy CCD co najmniej 1/4″) o średnicy 58 mm. parametry Te zapewniają wysoką czułość i, odpowiednio, doskonała jakość zdjęć nawet w ciemności, co jest problemem dla większości domowych kamer. Profesjonalne kamery mają również trzy matrycy minimalnym rozmiarze 1/2″, bez ekranu LCD i af, ale z wymiennymi obiektywami. Takie kamery są znacznie cięższe pół-i, oczywiście, znacznie droższe. Dlatego, nawet zdobywając przy pomocy wideo, nie spiesz się bulić na taki model – полупрофессиональная zapewni ci wszystkich niezbędnych funkcji i wysokiej jakości fotografowania.
3
Aparaty hybrydowe ważą od dwóch do czterech kilogramów, są наплечными i oswojone. W przeciwieństwie do domowych modeli, u pół-zawsze jest jakiś uchwyt do łatwego przenoszenia. „Broń” (jednokierunkowy mikrofon) lub jako zwykły mikrofon znajdują się zwykle przed uchwytem. Aparaty hybrydowe uświadamiają sobie nagrywanie na kasety, choć dziś można znaleźć i piszący na flash-modelki. Takie kamery są dostępne dla firm Panasonic, Canon, Sony. Informacje u nich jest zapisywany w formacie AVCHD-format (rozdzielczość 1920 x 1080).
4
U полупрофессиональной kamery na pewno jest wyposażony w funkcję ZOOM, który jest cyfrowy i optyczny. Zauważ, że w pół-profesjonalnych modelach cyfrowych efektów bardzo mało, tak jak profesjonalne fotografowanie praktycznie zawsze robią „wyczyść”, aby potem przetworzyć za pomocą innych środków tak, jak należy, bo fotografowanie z użyciem wbudowanych efektów już nie oczyścić z nich.
logo
Kategoria:
Zdjęcia i wideo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.