Jak wybrać kamerę

Bezpieczeństwo każdego przedsiębiorstwa i prywatnych posiadłości nie wydaje się bez użycia kamer cctv. Jednak wybór konkretnego modelu wynosi pewną trudność dla tych, którzy wcześniej nie spotkałem się z nimi. Można kupić kamery za najniższą cenę, z większą praktycznością.

Jak wybrać kamerę

Trzeba

  • – katalog lub sklep na sprzedaż kamer cctv;
  • – opis techniczny kamer.

Instrukcja

1
Określ odpowiednią konstrukcję видеокамерыВыбор kamery cctv typu zależy od miejsca jej instalacji i celów oglądania: – mini-kamery przeznaczone do dyskretnego nadzoru i montowane w ścianie. Rynna takich kamer jest cylindrycznych lub prostokątnym;- kamery kopułkowe zamontowane na suficie i mają ciekawy design;- uliczne kamery mają osłonę z systemem podgrzewania, osłona przeciwsłoneczna i podczerwieni oświetlenie do nocnej pory dnia;- standardowe kamery są zwykle wykonane w cylindrycznym kształcie i nadają się do montażu na każdej powierzchni. Dla nich można wykorzystać prawie każdy obiektyw z odpowiednim kątem młyn;- modułowe aparaty produkowane są bez obudowy z jedną płytką i kilkoma obiektywami. Można je wstawić w термокожух lub box;- regulowane kamery mają mechanizm obrotowy dla lepszego przeglądu obiektu i określonej strefy.
2
Wybierz kolorowe lub czarno-białe камеруЧерно-białe kamery obserwacji mają mniejszej i większej wrażliwości, która pozwala lepiej widzieć w nocy, niż kolorowe. Jednak kolorowe kamery mogą być wyposażone w wiele funkcji. Na przykład, funkcja dzień/noc pozwala przejść w tryb czarno-biały w ciemności. W niektórych przypadkach kolor obrazu wymagany dla lepszego rozpoznawania obiektu. Jednak kolorowe modele są droższe.
3
Należy zwrócić uwagę na dane techniczne – rozdzielczość: mierzona w liniach telewizyjnych. W pionie czy etapy modeli rozdzielczość jest równa 625 TVL, a w poziomie jest od 380 do 600 TVL. Im wyższy ten wskaźnik, tym więcej drobnych szczegółów można zobaczyć;- czułość: jej wybór zależy od poziomu oświetlenia obserwowanej strefy. Czułość mierzy się w luksach (lx). Im większy parametr, tym jaśniej oświetlony obiekt w ciągu dnia. Im mniejsza, tym lepsza widoczność w nocy. Na przykład, dla działek z złym oświetleniem (na ulicy) warto dać pierwszeństwo kamer z czułości w zakresie od 0,01 do 0,05 lux.
Należy zwrócić uwagę
Kamery od chińskich producentów są oznaczone krótkiej żywotności dysków. Dlatego lepiej kupić kamery cctv rosyjskiego, japońskiego lub produkcji zachodniej.

logo
Kategoria:
Zdjęcia i wideo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.