Jak wspinać się na nartach w górę

Jazda na nartach – to skuteczne ćwiczenia sportowe i dobra zabawa w zimie. Jednak, aby czerpać przyjemność z jazdy, najlepiej opanować kilka podstawowych zasad, takich jak na przykład można wspinać się w górę.

Jak wspinać się na nartach w górę

Trzeba

  • – narty;
  • – narciarska maść.

Instrukcja

1
Należy zakupić lub wypożyczyć odpowiedni sprzęt sportowy. Do podnoszenia w górę, najlepiej nadaje się narty biegowe. Można wybrać specjalny model najbardziej odpowiedni dla łyżwiarstwa. Zwykle takie narty krótsze zwykłych na dziesięć-dwadzieścia centymetrów. Wybierz także maść, odpowiednią do warunków pogodowych. Jest to ważne przy skrzyżowaniu nizinnych obszarów, ale brak odpowiedniej maści szczególnie widoczne przy podnoszeniu w górę.
2
Dowiedz się, jak wykonać prążkowane ruch. Trenować najlepiej na płaskim terenie z gęstym pokryciem, na przykład, na szerokiej ścieżce. Wąskie tory do tego nie nadaje. Ta metoda ruchu różni się tym, że sami narty nie są równolegle do siebie, a przecinają się swoim tyłem pod kątem. Przy tym ciężar przenosi się na przemian to na jedną, to na drugą nogę. Kijki należy również aktywnie korzystać, aby zwiększyć prędkość.
3
Spróbuj wspiąć się na małą górkę, przy użyciu umiejętności łyżwiarstwa. Jeśli jesteś na tyle mocno разогнались na wczesnym etapie tras, można kontynuować ruch w sposób указаным powyżej. Jeśli nie, wstawaj, rozmieszczanie narty pod kątem jak w коньковом trakcie. W tym przypadku nie będzie przesuwać się do tyłu, tak jak krawędź narty, które переставляете, będzie spoczywać na nartach na podstawie nodze.
4
Jeśli nie możesz wspinać się w taki sposób, odwróć się na bok i krok narty tak, jakby wspinać się w górę po nierównej powierzchni z półki, na przykład na schodach. W ten sposób będziesz chroniony przed odjechaniem temu. Ten sposób zajmie więcej czasu, niż prążkowane ruch, i nadaje się dla tych, którzy dopiero zacząłem uprawiać na nartach.
Porada
Bądź przygotowany na to, że opanowanie podnoszenia zajmie ci trochę czasu. Aby przyspieszyć proces uczenia się, weź kilka lekcji u instruktora narciarskiego.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.