Jak usunąć najwięcej

Aby nie było odrzutu (poślizg narty temu w toalecie), potrzebne są odpowiednio dobrane narty, smar (do „trzymania”) i umiejętność korzystania z nich. Sprzątać najwięcej jest wymagane tylko podczas jazdy klasycznym przebiegiem.

Jak usunąć najwięcej

Trzeba

  • – stół do obróbki nart
  • – narciarskie maści do trzymania
  • – polnej maść
  • – metalowy cykl
  • – włókno szklane skrobak
  • – nylonu szczotka
  • – korek
  • – nylonu tkaniny
  • – żelazko do nart

Instrukcja

1
Wybierz narty w długości i sztywności. Długość powinna wynosić własny wzrost plus 20 cm, skarpety do „klasyki” ostry. Następnie umieścić je na płaskiej, twardej powierzchni, stanąć jednocześnie na obie narty i poproś asystenta mieć pod nich poziomy kartce papieru. Odległość, gdzie papier swobodnie się porusza, nazywa się „klocek”. Po przeniesieniu ciężaru ciała na jedną nartach papier musi dobrze przytulić. Średnia długość wkładki powinna wynosić około 50 cm.
2
Zamocować na nartach na stole w specjalnej maszynie lub delikatnie w imadle. Weź metalowy cykl i wyczyść (najlepiej jednym ruchem od przodu narty do pięty) wszystkie nierówności powierzchni ślizgowej. Nałóż wód gruntowych smar, rozetrzyj blok z korka, a nadmiar zdjąć plastikowej skrobaczki. Wyczyścić szczotką i ciasno owijając nylonu tkaniny (dobrze nadaje się kawałek od starych rajstop), pasek z korka, wypolerować do „lustrzanego połysku.
3
Umieścić pod warstwę „trzyma” maści na klocek, podkład, wtedy ona będzie trzymać dłużej. Wybierz maść od wysyłania na warunki atmosferyczne. Meteorologiczne warunki stosowania napisane na opakowaniach. Im mniejszy zakres temperatury maści, tym ona универсальнее (w stosunku do wilgotności i struktury śniegu). Postępuj zgodnie z ogólną zasadą: „Im starsze śnieg, tym cieplej trzeba wybrać maść” w rozsądnych granicach, bo smarowanie po prostu zamarznie i będzie toczyć się zamiast tego, aby usunąć najwięcej.
4
Nałóż maść równomiernie na całej długości klocki. Specjalnym żelazkiem rozgrzej nałożoną maść i wyrównać ją. Starannie rozetrzyj пробковым blok, nie zapominając o prowadnicę rowek, i jeszcze raz wypolerować капроном na korku. Aby jeszcze bardziej niezawodne usunąć najwięcej, zwiększ długość klocki do przodu (w stronę skarpety na narty).
Należy zwrócić uwagę
Maść można przy nakładaniu kombinować.

Porada
Jeśli narty podczas jazdy проскальзывают, nie leń się – перемажьтесь na miejscu.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.