Jak włączyć przedni panel na komputerze

Panel przedni panel komputera znajdują się przyciski power i reset, diody led zasilania i aktywności dysku twardego, głośnik, złącza zewnętrzne USB. Łączy się ona kilkoma przewodami do płyty głównej.

Jak włączyć przedni panel na komputerze

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – szczypce;
  • – pęseta;
  • – zepsuta karta pamieci.

Instrukcja

1
Обесточьте komputer i wszystkie urządzenia peryferyjne. Zdjąć z jednostki systemowej lewą pokrywę i odłóż go na bok. Znajdź na płycie głównej grupy łączników przeznaczonych do podłączenia przedniego panelu.
2
Rozłóż wszystkie kable z przedniego panelu. Znajdź złącza POWER SW i RESET SW. Podłącz je do odpowiednich grup styków na płycie głównej. Jeśli na samej płytce żadnych oznaczeń nie ma, będzie musiał znaleźć ilustrację, ułatwiającą zrozumienie pinów, w instrukcji (standard na ich lokalizacja nie istnieje, a każdy producent oferuje je w różny sposób). Podłączyć złącza te można w dowolnej polaryzacji.
3
Nalać na komputer i monitor zasilanie. Upewnij się, że przyciski zasilania i resetowania działa normalnie, po czym znowu обесточьте oba urządzenia. Jeśli jesteś zadowolony, że głośnik, diody led i złącza USB na przednim panelu nie będą działać, połączenie na tym można zakończyć.
4
Jeśli chcesz, aby panel przedni funkcjonował w pełni, znajdź kabel z wtyczką HDD LED i POWER LED, które również podłączyć do odpowiednich grup styków na płycie głównej, ale tym razem – zgodnie z oznaczeniem biegunów. Włącz komputer i upewnij się, że pierwsza dioda led świeci się podczas aktywności dysku twardego, a drugi – zawsze. Jeśli jeden z nich nie działa, przy martwym autobusie samochodem zmień biegunowość dołączenia odpowiedniego złącza.
5
W następnym etapie trzeba kontrolny przyrząd – zepsuta pendrive, który nie jest szkoda spalić napięciem polaryzacji. Ona musi być sprawny led. W pobliżu noże do podłączenia przedniego panelu znajdź jeszcze dwie małe grupy kontaktów, przeznaczone do podłączenia przednich USB-łączników. Dowiedz się z instrukcji do płyty lokalizacja kontaktów (Power, D , D-, GND) na tych grzebieniach. Jeśli w gniazdach, znajdujących się na kablach przednim panelu, kontakty oznaczone są w tej samej kolejności, co na płycie, śmiało podłączać złącze w odwrotną stronę. Jeśli nie, przełożyć część kontaktów zgodnie z układem pinów na płycie głównej. Czasami na kablach przodu zamiast ciągłych четырехконтактных złączy są obecne na cztery одноконтактных – ich przestawiać najłatwiej. Nie wolno dopuścić do zwarcia.
6
Włączając komputer, podłącz uszkodzony pendrive najpierw do jednego gniazda na przednim panelu, a następnie do drugiego. W obu przypadkach na niej powinna się świecić dioda. Jeśli tak, to podłącz sprawną pamięć usb i upewnij się, że działa. Jeśli nie, przy martwym autobusie samochodem zamienić kontakty, D i D- (ale w żadnym wypadku nie Power i GND). Włącz komputer i upewnij się, że teraz pendrive działają. Zamknij go i ponownie postawić pionowo.
Należy zwrócić uwagę
Podłączenie wyłącznika sieciowego, dostępnego na starych obudowach w standardzie AT, ufaj wykwalifikowanej osobie.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.