Jak włączyć debugowanie

Do debugowania pracy systemu operacyjnego Windows, istnieją specjalne narzędzia. Mogą one działać zarówno samodzielnie do rozwiązywania problemów, jak i ręcznie. Istnieją również programy debugowania innych firm.

Jak włączyć debugowanie

Trzeba

  • – konto administratora komputera.

Instrukcja

1
Za pomocą specjalnych poleceń uruchom wbudowany w system debugger jądra systemu Windows. Tutaj wszystko może się różnić w zależności od używanej wersji systemu Windows, ponieważ nie ma w nich pierwotnie założone są różne zestawy narzędzi systemowych, odpowiednio, ponieważ mają one różne nazwy, drużyny też będą się różnić od siebie. Zazwyczaj debugger uruchomi się samodzielnie po pojawieniu się na ekranie BSOD – niebieski ekran. Najczęściej jest to wynikiem błędów w pracy systemu, które wymagają debugowania.
2
Zainstaluj na komputerze program debugowania systemu operacyjnego innych firm. Tu ich wybór zależy od używanego systemu operacyjnego. Również z zadaniem debugowania jądra dobrze radzą sobie różne programy-seo. Zazwyczaj nie są darmowe, ale przy tym są one znacznie poprawiają ogólny stan systemu operacyjnego w części wydajności i rozwiązywania błędów, po których następuje awaryjne zakończenie pracy Windows i pojawienie się BSOD.
3
Jeśli w danym okresie czasu można zaobserwować częste zawieszanie się pracy systemu operacyjnego i pojawienie się niebieskiego ekranu nawet po debugowania i instalacji programów optymalizacji, wykonaj ponowną instalację sterowników i reszty oprogramowania. Jeśli istnieje możliwość, przywróć plik systemowy do stanu oryginalnego, po czym ponownie zainstalować sterownik urządzenia. Tutaj najlepiej jest korzystać z ich aktualnymi wersjami, pobranych z oficjalnej strony internetowej.
4
W przypadkach, gdy system działa najbardziej stabilnie, utwórz punkt przywracania i zrób plik kopii zapasowej rejestru systemu na dysk wymienny do dalszego pobierania z niego, jeśli w przyszłości będzie on uszkodzony przez wirusy lub jakiekolwiek konflikty w pracy oprogramowania.
Porada
Użyj oprogramowania-оптимизаторами.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *