Jak uzyskać skroplony gaz

Skroplony gaz ziemny zapotrzebowanie w różnych dziedzinach działalności człowieka, w przemyśle, w transporcie drogowym, w medycynie, w rolnictwie, w nauce, itp. Dużą popularność gazy skompresowane zdobyli kosztem wygody ich użytkowania i transportu, a także ekologicznej czystości i niskich kosztów.

Jak uzyskać skroplony gaz

Instrukcja

1
Przed сжижением gazu węglowodorowego należy wstępnie oczyścić i usunąć parę wodną. Dwutlenek węgla jest usuwany za pomocą systemu трехступенчатых filtrów cząsteczkowych. Oczyszczone w ten sposób gaz w małych ilościach jest używany jako zdolności regeneracyjnych. Przywracane gaz albo spalone, albo stosuje się do wytwarzania energii elektrycznej w generatorach mocy.
2
Просушивание odbywa się za pomocą 3-x filtrów cząsteczkowych. Jeden filtr pochłania parę wodną. Inny suszy gaz, który dalej się nagrzewa i przechodzi przez trzeci filtr. Dla obniżenia temperatury gazu jest pomijany przez chłodnicy wody.
3
Po oczyszczeniu i wysuszeniu gazu ziemnego rozpoczyna się proces skraplania, który konsekwentnie odbywa się w etapach. Gaz ziemny na każdym etapie skraplania zbita od 5 do 12 razy, dalej chłodzi i przechodzi na drugą fazę. Po zakończeniu ostatniej fazie sprężania z chłodzeniem dzieje się właściwie skraplanie gazu ziemnego. Ilość jego maleje około 600 razy.
4
Zobacz skroplony gaz można na kilka sposobów: турбодетандерным, urządzeniem w sposób mieszany, itp. Przy турбодетандерном modzie na GDS otrzymują gaz ziemny, wykorzystując energię różnicy ciśnień. Do zalet tej metody można zaliczyć małe zużycie energii i inwestycji. A na domiar złego – niska WYDAJNOŚĆ skraplania, uzależnienie od stabilnego ciśnienia, негибкое produkcja.
5
Azotu metoda polega na produkcji skroplonego gazu węglowodorowego z wszelkich gazowych źródeł. Do zalet tej metody można zaliczyć prostotę technologii, wysoki poziom bezpieczeństwa, elastyczność produkcji, łatwość i малозатратность pracy. Ograniczenia tej metody jest konieczność źródła energii i wysokich nakładów kapitałowych.
6
Przy mieszanym sposobie produkcji skroplonego gazu jako czynnika używają mieszanina azotu i metanu. Otrzymują gaz także z dowolnych źródeł. Ta metoda różni się elastycznością cyklu produkcyjnego i kilkoma zmiennymi kosztami produkcji. Jeśli porównać z urządzeniem sposób skraplania, tutaj nakłady inwestycyjne są bardziej znaczące. Potrzebny jest także źródło energii elektrycznej.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *