Jak uzyskać pozwolenie na pracę w Niemczech

Znaczna część mieszkańców Rosji, którzy chcą wyjechać za granicę, pragną osiedlić się właśnie w Niemczech. Naprawdę, to jest bardzo rozwinięta europejski kraj z jedną z najpotężniejszych gospodarek świata i z dobrymi warunkami do życia. Ale do pracy na jej terenie należy uzyskać zezwolenie na pracę. Jak to zrobić?

Jak uzyskać pozwolenie na pracę w Niemczech

Trzeba

  • – paszport;
  • – zaproszenie na pracę;
  • – kopia książeczki pracy;
  • – dyplomy o edukacji;
  • – polisy ubezpieczeniowej;
  • – zaświadczenie z agencji pracy.

Instrukcja

1
Zdecyduj, jaki rodzaj pracy, którą chcesz wykonywać w Niemczech. Od tego zależy rodzaj uprawnienia, które trzeba będzie otrzymywać. Istnieje ich trzy – długoterminowe, krótkoterminowe działania i dla au-pair – pomoc domowa.
2
Znajdź pracodawcę, który chce cię zatrudnić. Można to zrobić przez międzynarodową agencję rekrutacyjną, lub kontaktując się z organizacją bezpośrednio. Do pracy au-pair istnieją specjalne strony internetowe, na przykład http://www.au-pair-job.de/Aupair-in-Deutschland.html można Tam znaleźć kontakty z rodziny i się z nią skontaktować. Jeśli obie strony są zadowoleni, goście otrzymają zaproszenie.
3
Zbierz niezbędne dokumenty. Należy wykupić paszport, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej. Aby to zrobić, trzeba będzie zwrócić się do funduszu oddział Federalnej służby migracyjnej. Także trzeba będzie zmienić umowę o pracę lub dostać zaproszenie na pracę od organizacji przyjmującej. Dodatkowo niemiecki pracodawca musi wysłać zaświadczenie z Agencji pracy, która wyraża zgodę na wydanie zezwolenia na pracę. Pamiętaj o tym, że wszystkie dokumenty, oprócz paszportu, powinny być przetłumaczone na język niemiecki i potwierdzone notarialnie. Również z każdego papieru trzeba zdjąć dwie kopie.
4
Należy wykupić polisę ubezpieczeniową z okresem ważności minimum trzy miesiące. Można to zrobić w każdej dużej firmie ubezpieczeniowej. Dołączyć jego kopię do reszty dokumentów. Również pobrać ze strony internetowej ambasady i wypełnij ankietę dla wjeżdżające na pracę. Wydrukować go w dwóch egzemplarzach i dodaj swoim zdjęciem.
5
Zapisz się na złożenie dokumentów w ambasadzie Niemiec. Ich w Rosji jest kilka, należy wybrać to, które znajduje się najbliżej twojego miejsca zamieszkania.
6
Przyjdź na wyznaczony czas do ambasady osobiście ze wszystkimi papierami. Uiścić opłatę, która wynosi na rok 2011 60 euro.
7
W przypadku podjęcia pozytywnej decyzji uzyskać dokumenty w wyznaczonym terminie. W swój paszport zostanie wklejony specjalna wiza. Dla au-pair jest i będzie zezwolenie na pracę. W innych przypadkach po przyjeździe do Niemiec trzeba będzie skontaktować się z pracodawcą, aby wyjaśnić potrzebę dalszych procedur administracyjnych.
logo
Article Categories:
Poszukiwanie pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *