Jak znaleźć pracę w swoim regionie

Szukaj pracy w swoim regionie ma swoje własne cechy. Z jednej strony, nie musimy nigdzie się ruszać i żyć z dala od rodziny. Z drugiej — ludzie z маловостребованными specjalności trudniej znaleźć wolne miejsca pracy.

Jak znaleźć pracę w swoim regionie

Trzeba

  • — dostęp do internetu;
  • — cv.

Instrukcja

1
Kup regionalną gazetę z ogłoszeniami w celu poszukiwania pracy. Ten tradycyjny metodę nadal aktualne, gdyż pracodawcy starają się wykorzystać wszystkie kanały komunikacji z potencjalnymi pracownikami. Kupić gazetę można w każdym kiosku z периодикой. Wychodzą takie wydanie raz w tygodniu lub częściej.
2
Stań na konto w regionalny oddział centrum zatrudnienia. W tym celu należy zabrać ze sobą paszport, pracowników książki, dokumenty o wykształceniu i kwalifikacjach zawodowych, zaświadczenie o średniej pensji z ostatnich trzech miesięcy z ostatniego miejsca pracy (jeśli jest). Trzeba również musi być większa od 16 lat. Po rejestracji zostanie nadany status bezrobotnego i przypisane do zasiłku. Okresowo trzeba będzie oferować lista dostępnych ofert pracy, zgodnie z twoim wnioskiem i umiejętności zawodowych.
3
Skorzystaj ze stron internetowych w celu poszukiwania pracy. Mogą to być specjalistyczne zasoby (trudvsem.ru, job.ru, hh.ru), portale z bezpłatny dostęp do internetu-reklam (irr.ru, slando.ru) lub regionalne informacyjno-rozrywkowych witryn (prm.ru, e1.ru). Na każdym z nich można znaleźć temat wolnych miejsc pracy zgłaszanych przez pracodawców, lub umieścić swoje cv.
4
Zadzwoń lub zjedz w firmę, gdzie chcesz ubiegać się o pracę. Dowiedz się, czy nie ma wolnych miejsc, zaoferuj swoje usługi i prześlij cv. Was może занесут do rezerwy, a jeśli pojawi się wolne miejsce pracy, известят o tym.
5
Skorzystaj z pomocą swoich przyjaciół i znajomych. Umieść je w sławę, że szukasz pracy, i poproś, aby poinformować cię, jeśli pojawią się jakieś opcje. Procent zaproszeń na pracę przez znajomości i zalecenia wysoki nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie.
Należy zwrócić uwagę
Prywatne biuro pośrednictwa pracy nie jest bezpieczne miejsce. W takich firmach nie zawsze można uzyskać aktualne informacje na temat ofert pracy, ale ona zawsze płatny.

Porada
Sporządź bazą cv i przygotować się do интервьюированию z góry. Z powodzeniem przeszły rozmowę kwalifikacyjną daje wysokie gwarancji na otrzymanie pracy.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.