Jak usunąć wtryskiwacze

Demontaż wtryskiwaczy — operacja, którą wielu kierowców wykonują samodzielnie, nie zwracając się o pomoc do specjalistów z przemysłu samochodowego. Najczęściej potrzeba usunąć wtryskiwacze występuje w przypadku, gdy ich praca wydaje się być niezadowalające — w celu sprawdzenia, i, jeśli to konieczne, późniejszej wymiany. Po zapoznaniu się z instrukcją i zawsze zgodnie z jej przepisami, zdjąć dysze może nawet osoba, która po raz pierwszy zajmuje się naprawą samochodu.

Jak usunąć wtryskiwacze

 • Aby zdjąć i sprawdzić wtryskiwacze, trzeba będzie para wygodnych wkrętaków (jedna z nich powinna być krótka, a druga – długość) — z ich pomocą można usunąć różne przyrządy, za pomocą których mocowane są wtryskiwacze. Jeśli planujesz później instalować przyrządy z powrotem, trzeba będzie skorzystać z małymi круглогубцами lub długim pęsety.
 • Najpierw należy odłączyć regulator biegu jałowego (na widok przypomina małą beczkę z wtyczką i dwoma rurkami) od każdego z króćców. Złącze należy zdjąć i odłożyć na bok, po drodze można dokonać jego czyszczenie. Ponadto, trzeba też odłączyć i cienki króciec wentylacji ssaka картерных gazów, w przeciwnym razie może przeszkodzić w pracy. Do wykrycia problemu — łączy zastawek pokrywę z korpusem przepustnicy.
 • Delikatnie wyjmij zatrzaski, którymi umieszczona jest szyna sterowania wtryskiwaczami — ona jest czarną listwę, zamontowany bezpośrednio nad wtryskiwaczami i provided przewodami i złączami z obu stron. Czyszcząc zatrzaski, można zdjąć oponę.
 • Teraz należy wyjąć zaczepy mocujące wtryskiwacze, mocowane na listwie paliwowej. Sama listwa paliwowa również podlega demontażu (strzelać trzeba ją bardzo ostrożnie, na przemian podnosi jej końce). Bądź przygotowany na to, że w momencie demontażu z listwy paliwowej będzie płynąć benzyna. Dlatego wszystkie prace należy wykonywać przy ostygniętym silniku, nie palić podczas pracy jest surowo zabronione, — konsekwencje mogą być bardzo ponure.
 • Po tym, jak wszystkie te manipulacje będą produkowane, otrzymasz dostęp do dysz i można je wyciągnąć przesunę w stronę węże i przewody. Czasami, aby wyjąć wtryskiwacze z silnika, trzeba podjąć poważny wysiłek fizyczny. Staraj się w trakcie wyciągania wtryskiwaczy nie stracić gumowe pierścienie uszczelniające, które są na dyszach z obu stron.
 • logo
  Kategoria:
  Popularne

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.