Jak usunąć piankę montażową z drzwi

Pianka montażowa ma wiele pozytywnych właściwości, jest dobrym ociepleniem, ale jeśli jej nadmiar usunąć od razu, to mogą wystąpić problemy. Po pierwsze, kawały zastygłej pianki montażowej, na pewno zepsuje wygląd drzwi, a po drugie – dostarczą wiele kłopotów z jej właścicieli, jak usunąć resztki piany nie jest takie proste.

Jak usunąć piankę montażową z drzwi

Trzeba

  • – metalowa szczotka,
  • – skrobak, nóż lub ostrze бритвенное,
  • – rękawice ochronne i maska na twarz,
  • – środek chemiczny do czyszczenia powierzchni od wyschniętego pianki,
  • – chusteczki,
  • – aceton.

Instrukcja

1
Skorzystaj z metalową szczotką do зашкуривания powierzchni z pozostałości piany. Używaj jej ostrożnie, staraj się nie dotykać powierzchni drzwi, aby nie porysować jej.
2
Spryskać plamę zgarniaczem. Załóż na ręce rękawiczki i maskę na twarz, następnie za pomocą specjalnego oczyszczenie narzędzie.
3
Jeśli plama jest niewielkich rozmiarów, to używaj бритвенным ostrzem, a nie nożem.
4
Stojącej lub powierzchnię pokrytą lakierem potraktować z jeszcze większym przejawem ostrożności. Narzędzie może wejść w reakcję z substancjami wchodzącymi w skład pokrycie powierzchni drzwi. Dlatego najpierw sprawdź działanie odczynnika na niewidocznym obszarze drzwi.
5
Świeże i jeszcze nie zdążył zatrzymać guzki pianki usunąć acetonem. Ale pamiętaj, że plastikową powierzchnię aceton, najprawdopodobniej zaszkodzi.
6
Jeśli wygląd drzwi nie ma dla ciebie znaczenia, to ostrożnie usunąć maksymalną część pianki nożem.
Porada
Zazwyczaj firmy produkujące uszczelniacze typu pianki, uwalniają i środki na pozbycie się ich. Nałóż substancję na засохшее przygotowane plamę i pozostaw go do interakcji około 10-15 minut.

Należy zachować ostrożność, roztwór chemiczny w żadnym wypadku nie powinien dostać się na niezabezpieczonej skórę rąk. Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, plamy łatwo usunięte za pomocą machnięcia. Ta metoda nadaje się, jeśli na powierzchni drzwi w przyszłości znajdzie się jakieś podłogowa.

logo
Kategoria:
Drobne naprawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.