Jak usunąć grzyb z pokoju

Nadmierna wilgotność w pomieszczeniu jest w stanie doprowadzić do powstawania pleśni na ścianach, że nie tylko psuje wygląd swojego mieszkania, ale i powoduje problemy zdrowotne. Jeśli nie walczyć z tym problemem, grzyb z czasem zniszczy materiały budowlane. Przy pierwszych oznakach pojawienia się pleśni natychmiast przystąpić do jego rozwiązywania.

Jak usunąć grzyb z pokoju

Trzeba

  • – szpatułki;
  • – metalowa szczotka;
  • – pędzel;
  • – wałek;
  • – antyseptyczne;
  • – podkład;
  • – rękawice gumowe;
  • – sprzęt ochrony dróg oddechowych;
  • – okulary ochronne;
  • – budowlany suszarka do włosów.

Instrukcja

1
Przyczyną pojawienia się grzyba, bez wątpienia, jest nadmierna wilgotność. Wiedząc to, można nie tylko usunąć pleśń, ale i zapobiegać jej wystąpieniu w przyszłości. Słaba wentylacja, okna plastikowe, małżeństwo w budownictwie, naruszenie uszczelniania stawów mezhplitochnyh (rozwiązywanie skontaktuj się z usługową biura gospodarki komunalnej) – wszystko to prowadzi do powstawania pleśni na ścianach.
2
Pierwszą rzeczą, którą należy usunąć tapety (lub więcej ścienną). Weź szorstką szczotkę z metalowym włosiem lub łopatki, staraj się maksymalnie oczyścić ślady pleśni ze ścian. Przed rozpoczęciem prac załóż gumowe rękawice, maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Przy silnym porażeniu ścian zaleca się, aby usunąć wszystkie warstwy tynku lub szpachlówki, aby oczyścić wszystkie ślady korozji i osuszyć budowlanych, suszarka do włosów lub palnikiem.
3
Weź skład „Химфрез”, namoczyć w nim wałek i zagruntować ściany do trwałego usunięcia luźnych zanieczyszczeń i otworzyć pory. Główne narzędzie do walki z wszelkiego rodzaju zarodników grzybów – antyseptyczne. Te chemiczne składy mają przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Rozpowszechnione rozpuszczalne w wodzie związki, gdzie jako rozcieńczalnik stosuje white-alkohol lub terpentyna. Przed zakupem tego lub innego środka należy skontaktować się z dostawcą.
4
Rozcieńczyć środek przeciwgrzybiczny zgodnie z instrukcją i stosować otrzymany skład na ścianę za pomocą wałka lub pędzla. Lek ten nie tylko usuwa aktualny grzyba, ale i zapobiega pojawianiu się nowych organizmów. Zostaw antyseptyczne roztwór na ścianach, aż do całkowitego wyschnięcia. Aby przyspieszyć proces, skorzystaj budowlanych, suszarka do włosów.
5
Po ujawnienia nałóż na wynikowej powierzchni ścian podkład, a następnie wypełniacz lub tynk, w zależności od kolejności wykonywania prac wykończeniowych odbudowy obszarów dotkniętych.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.